به صفحه کشور آلمان خوش آمدید

Herzlich Willkommen

کشور آلمان

مهاجرت بدون واسطه

شما عزیزان در این صفحه با ساختاری متفاوت با کلیه روش های امکان پذیر مهاجرت به کشور آلمان آشنا شده و بدون نیاز به شخص و یا موسسه ای، صد در صد امورات مهاجرت خود را با هزینه ای حدود ۵۰ برابر ارزانتر از موسسات واسطه انجام میدهید سرویس پشتیبانی ما همه روزه پاسخ گوی شما خواهد بود. لطفا سوالات خود را در قسمت کامنتها در پایین همین صفحه مطرح کنید و یا در قسمت تماس با ما درخواست مشاوره رایگان خود را ارسال نمایید

ویدئو تیم در خصوص آلمان

فایل صوتی  در خصوص آلمان

نوع ویزای خود را انتخاب کنید (لطفا اطلاعات این صفحه را مطالعه کنید سپس اقدام به درخواست ویزا کنید )
نیازمندی های شما در آلمان

رتبه بندی کشور آلمان در رنکینگ های بین المللی

Quality of life ranking
کشور آلمان در رنکینگ بهترین کشور دنیا از جهت کیفیت زندگی

Happiest Countries Ranking
کشور آلمان در رنکینگ شادترین کشور دنیا

Quality of Living Ranking MERCER
شهر برلین پایتخت کشور آلمان در رنکینگ بهترین شهر دنیا به جهت کیفیت زندگی
شهر های مونیخ و دوسلدورف و فرانکفورت آلمان نیز به ترتیب رتبه سوم، ششم و هفتم بهترین شهرهای دنیا به جهت کیفیت زندگی را دارند

Best Countries for Education
کشور آلمان در رنکینگ بهترین سیستم آموزشی دنیا

World’s Safest Countries
کشور آلمان در رنکینگ امن ترین کشورهای دنیا

Richest Countries
کشور آلمان در رنکینگ ثروتمند ترین کشورهای دنیا

GDP Ranking
کشور آلمان در رنکینگ بهترین اقتصاد دنیا

ویژگی های متمایز کننده آلمان


امروزه بیش از ۹ میلیون خارجیدر آلمان زندگی می کنند. این کشور پس از آمریکا دومین مقصد محبوب جهان است. همه ساله هزاران مهاجر برای زندگی بهتر به آلمان می آیند. افرادی با ملیت ها، مذاهب، تحصیلات، حرفه ها، آلمان را به موزاییک فرهنگی تبدیل کردند. چرا کشور آلمان به عنوان مقصد مهاجرت بسیار محبوب است؟


کیفیت زندگی: آلمان به خاطر سیستم جامع رفاه خود بسیار شناخته شده است. اصل نظام رفاه در قانون کشور آلمان گنجانده شده است. از این طریق آلمان متعهد می شود علاوه بر آزادی خود ، از اصول زندگی شهروندان خود نیز محافظت کند. در صورتي كه شخص نتواند از خود مراقبت كند ، دولت تامین زندگی او را به عهده خواهد گرفت. حتی اگر شخصی می تواند از خود مراقبت کند اما از رفاه کافی برخوردار نیست؛ دولت از او حمایت خواهد کرد تا بتواند روی پای خود بایستد.


پرداخت حقوق بیکاری: در آلمان کسانی که کار نمی کنند می توانند درخواست حمایت کنند. هر کسی که بیکار باشد حق دارد از مزایای بیکاری برخوردار شود: ۶۰٪ آخرین درآمد خالص برای کسانی که فرزند ندارند و ۶۷٪ برای کسانی که این کار را انجام می دهند. مهاجران اقتصادی اغلب از سیستم کمک هزینه بهره مند می شوند ، زیرا مزایایی در این کشور حتی برای کسانی که هرگز در آلمان کار نکرده اند، پرداخت می شود. آنها فقط باید به عنوان “بیکار” ثبت نام کنند.


نرخ پایین بیکاری: نرخ بیکاری در آلمان در سال ۲۰۱۵ تنها ۴،۷ درصد بوده است. مشاغل مورد نیاز پزشکان ، متخصصان فناوری اطلاعات و مهندسان هستند. مشاغل زیادی وجود دارند که دارای رتبه بندیهستند، مانند لوله کشی، برقکاری ، صنعتگری و غیره. کارشناسان حرفه ای نیز تقاضای کار بسیار زیادی دارند. شرکت های چند ملیتی مستقر در آلمان ، مانند BMW ، زیمنس ، آدیداس و فولکس واگن ، سالانه هزاران نفر را به کار می گیرند. اخیراً آلمان موفق شده است مهاجران را هر چه بهتر در بازار کار ادغام کند.


یارانه دولتی: مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند نگران دوران پیری خود نیستند، زیرا مستمری در آلمان حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه است که برای انجام تمام امور حتی رفتن به مسافرت یا پرداخت هزینه های درمانی کفایت می کند.
همچنین ، هر مالیات دهنده ای که دارای فرزند است می تواند از یارانه فرزند خود بهره مند گردد. والدین یارانه قرزندان راا تا سن ۱۸ سالگی دریافت می کنند و پرداخت این یارانه تا ۲۵ سالگی ادامه می یابد. والدین بصورت ماهانه برای فرزندان اول ودوم، ۱۹۰ یورو به ازای هر فرزند، ۱۹۶ یورو برای فرزند سوم و ۲۲۱ یورو برای هر فرزند بعدی دریافت می کنند.


سیستم آموزشی آلمان: آلمان همچنین مقصد رو به رشدی برای جوانان است. فارغ التحصیلان اعم از داخلی و بین المللی قادر به تحصیل در مقاطعکارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان به صورت رایگان هستند. با این وجود ، دانشگاه های خصوصی گران هستند ، می تواند تا ۲۰ هزاریورو در سال هزینه داشته باشد. تحصیل در رشته پزشکی کشور آلمان بیشترین متقاضی را دارد و بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در بیمارستانهای فوق تخصصی و پیشرفته آلمان مشغول به کار شده و اقامت دائمی دریافت می کنند.


نتیجه گیری: مشاغل و حقوق خوب، محیطی تمیز، نرخ پایین جرم و جنایت، اوقات فراغت و جاذبه های فرهنگی، حمل و نقل عمومی خوب، مهاجرت به آلمان را برای خارجی هاجذاب می کند. مردم به دلایل زیادی به آلمان مهاجرت می کنند ، اما احتمالاً مهمترین دلیل آنها سیستم قوی اقتصادی و رفاهی کشور آلمان است.

هزینه های زندگی در کشور آلمان

سوپرمارکتی

یک کیلوگرم موز

۱٫۸۹ یورو

یک کیلوگرم سیب

۱٫۳۹ یورو

یک کیلوگرم گوجه

۱٫۰۹ یورو

یک کیلوگرم پیاز

۱٫۲۹ یورو

یک کیلوگرم سیب زمینی

۱٫۹۹ یورو

کاهو

۱٫۹۹ یورو

یک لیتر انواع شیر

۱٫۹۰-۰٫۸۰ یورو

آب معدنی ۱٫۵ لیتری

۰٫۵۹ یورو

نوشابه کوکاکولا

۱٫۰۵ یورو

یک کیلو برنج

۴٫۹۹ یورو

۱۰ عدد تخم مرغ

۱٫۹۹ یورو

پنیر خامه ای ۲۰۰ گرمی

۰٫۹۹ یورو

مرغ کیلویی

۵٫۹۹ یورو

یک کیلو  گوشت چرخ شده

۵٫۵۸ یورو

یک کیلو گوشت تازه

۸٫۹۰ یورو

نان تست ۵۰۰ گرمی

۱٫۲۹ یورو

باگت فرانسوی ۳۰۰ گرمی

۰٫۳۹ یورو

خدمات رفاهی

بلیط سینما

از ۸٫۵۰ یورو

تاکسی متر

تعرفه اولیه : ۳٫۲۰ یورو
به ازاء هر کیلومتر : ۱٫۴۵ یورو

مک دونالد-بیگ مک

۴٫۲۹ یورو

یک فنجان کاپوچینو

۳٫۴۹ یورو

چلوکباب کوبیده

۱۰٫۹۰ یورو

یک پاکت سیگار مارلبورو

۶٫۷۰ یورو

هزینه های ثابت و ضروری

بلیط ۱ روزه(حمل ونقل عمومی)

۴٫۹۱ یورو

بلیط مترو ۱ هفته ای(حمل ونقل عمومی)

۱۵٫۴۹ یورو

بلیط مترو ۱ ماه(حمل ونقل عمومی)

۴۹٫۵۷ یورو

اینترنت منزل

اینترنت منزل به همراه مودم
از ۱۹٫۹۵ یورو در ماه

اینترنت موبایل

اینترنت موبایل به همراه سیم کارت و رومینگ ۱۹٫۹۹ یورو در ماه

شهریه باشگاه فیتنس

ماهیانه از ۱۹٫۹۰ یورو

خوابگاه دانشجویی

ماهیانه از ۲۵۰ یورو

آپارتمان یک خوابه

ماهیانه از ۴۵۰ یورو

مهد کودک

بستگی به درآمد والدین برای نصف روز ماهیانه از ۳۰ یورو

حقوق پایه (تمام وقت)

۱۵۹۳ یورو در ماه

مقاله جامع آلمان

معرفی آلمان


تاریخچه؛

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. آلمان از نظر مساحت ۶۳امین کشور جهان و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.
تاریخ معاصر آلمان با جنگ جهانی دوم و آدولف هیتلر گره خورده است
قبایل اولیه آلمانی ترکیبی از مردم سواحل دریای بالتیک بودند که در واقع اصل و نسب آن ها به بخش های شمالی قاره اروپا در سال ۵۰۰ تا ۱۰۰ قبل از میلاد برمی گشت که در بخش های مرکزی و جنوبی آلمان کنونی پراکنده شدند
دوران قرون وسطی در آلمان به شدت تحت تاثیر کشمکش بین امپراتوری آلمان و کلیسای کاتولیک بود و به همین دلیل قلمروی جغرافیایی این کشور در طول قرن ها همیشه در حال تغییر بود
ساختار سیاسی؛
رئیس دولت یا رئیس جمهور عمدتا برای دوره ۵ ساله انتخاب می گردد و رئیس دولت صدراعظم (معادل نخست وزیر انگلیس) است. صدراعظم کنونی آنگلا مرکل از اتحادیه دموکراتیک مسیحی (CDU) میباشد که برای چهارمین دوره متوالی در سپتامبر ۲۰۱۷ انتخاب شد. مرکل در سال ۲۰۰۵ به ریاست جمهوری رسید، وی تاکنون ۱۳ سال است که به عنوان صدراعظم فعالیت می کند؛ با این حال، پیروعملکرد ضعیف حزب وی در انتخابات فدرال و ایالتی، وی اعلام کرده که در انتخابات فدرال بعدی در سال ۲۰۲۱ به عنوان صدر اعظم کناره گیری خواهد کرد.
کشور آلمان همانند بسیاری ازکشورها از جمله انگلستان، فرانسه و آمریکا دارای دو گروه بزرگ حزب است که یکی به مرکزیت راست و دیگری به مرکزیت چپ. حزب سوسیال دموکرات (SPD) و حزب دموکرات مسیحی (CDU) در در پنج دهه گذشته روی کار هستند. این احزاب در تمام ایالت ها فعالیت می کنند. ناگفته نماند که اتحادیه اجتماعی مسیحی بیش تر بین رای دهندگان روستایی، افراد مسن، افراد محافظ کار و مسیحی محبوب هستند.
اقتصاد در یک نگاه؛
کارخانه‌های آلمان به‌طور سنتی در سه حوزه‌ی بزرگ اَبَرابزارها، مواد شیمیایی و خودروها، بسیار قدرتمند بوده‌اند. ترکیب این سه حوزه‌ی صنعتی، هنگامی که اقتصادهای نوظهور شکوفا می‌شدند، بسیار در تقویت صادرات این کشور مؤثر بود که البته نقش عمده‌ای را چین ایفا کرد.
تقریباً نیمی از کل صادرات آلمان و همچنین ۷۲ درصد از صادراتش به چین، کالاهای ترابری و ماشین‌آلات با ارزش افزوده‌ی بسیار بالا هستند. در حال حاضر، برندهایی مانند فولکس واگن، ب‌ام‌و، اوپل و شرکت‌های دیگر آلمانی مانند زیمنس، بوش و بایر، جزء شرکت‌های بزرگ و معتبر در جهان به‌شمار می‌روند.
مذهب؛
پیروان مسیحیت در آلمان برابر با ۴۹,۲ میلیون نفر یا ۶۱ درصد از کل جمعیت هستند. اسلام دومین مذهب مردم آلمان را تشکیل می‌دهد که جمعیتی ۲.۱ میلیون نفری را به خود اختصاص می‌دهد که برابر با ۲.۶ درصد کل جمعیت این کشور است.
طبق آمار،‌ درصد پیروان مسیحیت کاتولیک ۲۹,۹ درصد و مسیحیت پروتستان نیز ۲۹.۸ درصد هستند. افرادی که پیرو مسیحیت ارتدوکس هستند نیز ۱.۳ درصد این جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند.
براساس این گزارش آماری، در بخش غربی آلمان، ۲۷ درصد مردم به دین خود اهمیت بسیاری می‌دهند و این میزان در میان کسانی که اهمیتی برای دین در زندگی خود قائل نیستند به ۲۶ درصد می‌رسد.
زبان رسمی؛
تنها زبان رسمی در آلمان در سطح ایالت ها، آلمانی است. مقامات فدرال در آلمان به طور کلی به زبان رسمی، آلمانیارتباط برقرار می کنند. آلمانی در هر ۱۶ایالت آلمانزبان رسمی محسوب می شود.
جغرافی ا؛از نظر وضعیت جغرافیایی، آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته‌ کوه‌ های آلپ در جنوب به پنج ناحیه بزرگ تقسیم می‌شوند: سرزمین‌های پست در شمال، رشته‌ کوه‌های میانه، دامنه‌ های کم‌ ارتفاع کوه‌ های میانه در جنوب غربی، دامنه‌ های کوه‌ های آلپ و کوه‌ های آلپ در باواریا
دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد هستند. سواحل آبی این کشور با این دو دریا حدود ۲۳۸۹ کیلومتر است. طولانی‌ترین رودهای آلمان راین با ۸۵۶ کیلومتر، الب ۷۰۰ کیلومتر و دانوب ۶۴۷ کیلومتر هستند.
ایالت های آلمان؛
جمهوری فدرال آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده است که به آلمانی land یا Bundesland گفته می‌شود. سیزده ایالت متشکل از چندین شهر و روستا است و ۲ ایالت برلین و هامبورگ فقط یک شهر هستند. ایالت برمن نیز دارای دو شهر است. در ادامه با این ۱۶ ایالت بیشتر آشنا می‌شویم:
• بایرن (Bayern)،
• برلین (Berlin)،
• براندنبورگ (Brandenburg)،
• برمن (Bremen)،
• هامبورگ (Hamburg)،
• هسن (Hessen)،
• مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)،
• نیدرزاکسن (Niedersachsen)،
• نُردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)،
• راینلاند-فالتز (Rheinland-Pfalz)،
• زارلند (Saarland)،
•زاکسن (Sachsen)،
•زاکسن-انهالت (Sachsen-Anhalt)،
• شلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)،
• تورینگن (Thüringen) .

سفر به آلمان

امنیت؛
امنیت در آلمان بسیار بالا است و گردشگران به راحتی و بدون نگرانی در مورد اتومبیل یا وسایل شخصی خود می توانند از این کشور بازدید کنند. مسئله امنیت کشور مقصد برای بسیاری از گردشگران مهم است و باید بگوییم طبق آمارهای جهانی آلمان یکی از بالاترین شاخص های امنیت در جهان را دارد.
گردشگری؛
کشور آلمان که سالانه از نزدیک به ۴۰ میلیون گردشگر خارجی و درآمد ۳۶.۸ میلیارد دلاری حاصل از آن بهره‌مند است، در جایگاه سوم شاخص جهانی رقابت‌پذیری در گردشگری و سفر قرار دارد، اما از نظر شمار گردشگران بین‌المللی پس از کشورهای فرانسه، آمریکا، اسپانیا، چین، ایتالیا و ترکیه، رتبه هفتم جهان را به نام خود ثبت کرده است.
سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص ملی این کشور ۳.۹ درصد معادل ۱۳۰ میلیارد دلار برآورده شده و سه میلیون نفر در این کشور بواسطه توریسم شاغل هستند.
جاذبه های آلمان؛
آلمان به دلیل مناظر زیبا، معماری عالی، جشنواره های شاد و مفرح، رویدادهای پر زرق و برق، زندگی شبانه هیجان انگیز، غذای خوشمزه، بهترین نوشیدنی ها و برگزاری فستیوال ها و نمایشگاه های مختلف میزبان میلیون ها گردشگر است که هر کدام به دلایل مختلفی به این کشور سفر می کنند. حومه آلمان طبیعتی بسیار زیبا همراه با رودخانه های فراوان، مناظر زیبا و قلعه های قدیمی را به خود اختصاص داده است و یکی از مقاصد توریسم در آلمان طبیعت آن می باشد. علاوه بر طبیعت رویدادهای مهم فرهنگی از جمله جشنواره بزرگ فیلم برلین یکی از پر زرق و برق ترین وقایع در صنعت سینما می باشد
از جاذبه های آلمان می توان : برج برلین ، موزه معدن ، موزه پرگامون ، موزه ملی شیلر ، موزه مرسدس بنز اشتوتگارت ، جنگل سیاه ، کلیسای جامع کلن ، قلعه نوشواشتاین نام برد.
دسترسی؛
آلمان با داشتن شبکه حمل و نقل جامع و دقیق یکی از برترین خدمات حمل و نقل ریلی را در اختیار مسافرین قرار می دهد تا بدون دغدغه و به سادگی بتوانند به این کشو سفر کنند. آلمان با خطوط ریلی فوق العاده پیشرفته و گسترده خود این امکان را به گردشگران می دهد تا ارزان تر و بدون دغدغه در این کشور سفر کنند.
زیرساخت های حمل و نقل ریلی نیز تا روستاهای کوچک کشیده شده اند و همین امر باعث شده است گردشگران فرصت بازدید از مکان های کمتر شناخته شده را در آلمان داشته باشند.

زندگی در آلمان

فرهنگ؛
آلمان زندگی فرهنگی جالب، پوپا و پرباری دارد کسانی مثل اینشتین، بتهوون و یوهان باخ هویتی از فرهنگ سنتی این کشور هستند. آلمانی ها تمایل زیادی به تماشا و شرکت در انواع مختلفی از مسابقات، کنسرت ها و رقابت ها دارند و بسیار علاقمند به هنر هستند. میراث بربار فرهنگی آلمان را می توانید در معماری ساختمان ها که ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی هستند ببینید.
خصوصیات مردم؛
آلمانی ها عملگرا هستند و برای هر مساله به دنبال راه حل می گردند. آلمانی ها از این لحاظ و نیز در سخت کوشی و عملگرایی با پسرعموهای انگلیسی خود و حتی ژاپنی ها قابل مقایسه هستند. آنها اختراعات زیادی انجام داده اند. به ماشین های آلمانی یا اصلا خود دستگاه چاپ نگاه کنید! آلمانی ها همیشه برای کوچک ترین مشکلات هم به دنبال راه حل هستند و تا آن را پیدا نکرده اند از پا نمی نشینند.
همه چیز باید در المان مطابق برنامه پیش برود. آنها به زمان و قرار ملاقات بسیار اهمیت می دهند . در آلمان سنت ها خیلی مهم هستند و آلمانی ها آنها را رعایت می کنند. سنت هایی نظیر جشن سالانه در فضای باز شهر و یا دیدارهای ماهانه با همسایه ها که هر ماه در یک روز مشخص برگزار می شود.
نژادپرستی؛
حرکت‌های بیگانه‌ ستیزانه، امروزه در تمام کشورهای جهان وجود دارند. اما هنگامی که نمونه‌هایی از آن در آلمان بروز می‌کنند، توجه بیشتری را بر می‌انگیزند. دلیل این تمرکز و توجه روشن است: در آلمان، گرایش‌های نژادپرستانه یک پیشینه تاریخی انکار ناپذیر دارند و بیم سربرکشیدن دوباره این گرایش‌ها هربار عمیق تر می‌شود.
در این میان، اغلب این نکته نادیده گرفته می‌شود که آلمان از فردای جنگ جهانی دوم به این سو، با تصویب یکی از انسانی‌ترین و تفسیرناپذیرترین قوانین اساسی جهان، ایجاد یک نظام فدراتیو که دموکراسی را از پائین ترین سطوح تضمین می‌کند و تقویت هزاران اتحادیه، انجمن و نهاد مدنی صاحب نفوذ در میان مردم، اهرم‌های مناسب را برای حفاظت از مردم‌سالاری و مقابله با گرایش‌های ارتجاعی فراهم کرده است.
آب و هوا؛
دمای سالانه هوا در آلمان ۸ درجه است. کمترین میانگین دما در سال در ژانویه منفی ۰/۵ درجه سانتی گراد است که در بالاترین میزان ۱۸-۱۷ درجه سانتی گراد است. به استثنای آب و هوای کوهستانی در آلپ، آلمان کاملاً در منطقه معتدل آب و هوایی قرار دارد. غرب تحت تأثیر آب و هوای دریایی در اروپای غربی، شرق با آب و هوای قاره ای در اروپای شرقی قرار دارد. در نتیجه نوسانات دما در طول سال در مناطق غربی کشور نسبت به مناطق شرقی پایین تر است و زمستان سردتر و تابستان ها گرمتر و خشک تر از غرب است وآلمان غربی از آلمان شرقی گرمتر است. ماه های تابستان عموما مرطوب ترین ماه سال است. در بسیاری از بخش های آلمان، درجه حرارت به طور مرتب از زیر انجماد پایین می آید. فقط در شمال غربی و در امتداد راین، آب و هوا در زمستان ملایم تر است. ماه های تابستان از ژوئن تا آگوست نیز می‌تواند در آلمان بسیار گرم باشد. دمای روز بالاتر از ۳۰ درجه سانتیگراد در بسیاری از مناطق است اگرچه دائمی نیست.
هزینه های زندگی؛
پس از ایالت متحده، کشور آلمان به عنوان دومین کشوری است که مقصد مهاجرین در جهان است. کشور آلمان، کشوری در حال پیشرفت است که دارای استانداردهای زندگی خوبی می‌باشد. به طور متوسط باید بگوییم که هزینه زندگی در آلمان تقریباً بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بیشتر از ایران است.
کمترین حقوقی که در کشور آلمان برای هر ساعت به دست می‌آید ۸ یورو است. افرادی که تازه کار خود را در آلمان شروع کرده‌اند در مقایسه با کسانی که تجربه کاری آن‌ها بیشتر است، کمتر حقوق می‌گیرند. به طور مثال مهندسی که به تازگی تحصیل خود را به پایان رسانده است در طول ماه تقریباً ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو حقوق می‌گیرد و شخصی که دارای سابقه کار بیشتری است و در یکی از کشورهای اروپایی تحصیل خود را به پایان رسانده است تقریباً بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو دریافت می‌نماید.
پردرآمدترین شغل‌هایی که در اروپا وجود دارد عبارت‌اند از رشته‌های پرستاری، پزشکی و داروسازی. این رشته‌های تحصیلی در آلمان ازجمله بهترین رشته‌ها برای کار است.
ب‌طور میانگین هزینه زندگی در آلمان تقریباً بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است که این مقدار برای یک زندگی سطح خوب در کشور آلمان کافی است.

تحصیل در آلمان

زندگی دانشجویی؛
دانشگاه‌های آلمان دارای محیط کاملا بین‌المللی هستند، این موضوع موجب شده تا شما در حین تحصیل و زندگی در این کشور با دانشجویان زیادی از سراسر دنیا از جمله ترکیه، فرانسه، پرتقال، آمریکا و … آشنا شوید.
هزینه تحصیل در آلمان و هزینه های زندگی شامل هزینه اجاره مسکن مناسب، پوشاک، مواد غدایی و بیمه درمانی در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است.
هزینه زندگی دانشجو در آلمان به انضمام خوراک، پوشاک، رفت و آمد و کلیه هزینه های جانبی همچنین هزینه‌های اجتناب‌ناپذیری همانند تلفن و اینترنت (در خانه‌های خصوصی) حدودا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد. این هزینه در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است.
یکی دیگر از مواردی که هزینه زندگی دانشجویی در آلمان آلمان را به شدت کاهش میدهد، خدمات بیمه درمانی می باشد. زیرا هزینه های درمانی در آلمان گران است. اما دانشجو با پرداخت بیمه در هر ماه، کارت بیمه دریافت میکند که بواسطه آن در سراسر اتحادیه اروپا میتواند بصورت رایگان تحت مداوا قرار بگیرد
هزینه بیمه دانشجویی برای دانشجویان زیر ۳۰ سال ۱۶۰ یورو است که نصف این مبلغ را دولت آلمان پرداخت میکند و دانشجو (چه دانشجوی آلمانی و چه دانشجوی خارجی) باید نصف دیگر آن را یعنی ۸۰ یورو در هر ماه پرداخت کند
دانشگاه ها و شهریه تحصیل؛
اگرچه هزینه تحصیل در آلمان تقریبا نزدیک ب صفر بوده و شما می‌توانید به صورت رایگاندر دانشگاه‌های دولتی آلمان در
مقطع کارشناسی تحصیل کنید، با این حال در هر ترم باید برای هزینه‌های ثبت‌نام و کارهای اداری به طور معمول بیش از ۳۰۰ € (۳۲۰$) در هر ترم، بسته به دانشگاه، پرداخت کنید.
ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی برای خرید یک سمستر کارت (Semesterticket) شوید که مربوط به هزینه‌های حمل و نقل عمومی با اعتبار شش ماه است.
قیمت این کارت بسته به نوع آن متفاوت است. اگر دوره تحصیل شما بیش از حد استاندارد یعنی چهار ترم طول بکشد، ممکن است در هر ترم اضافه، ملزم به پرداخت شهریه‌ای معادل € ۵۰۰ ( ۵۴۰۰ $) شوید
بیشتر دانشگاه‌ها در آلمان دولتی هستند. موسسات خصوصی معمولا شهریه مربوط به تامین مالی و هزینه‌های خود را چیزی حدود € ۲۰٫۰۰۰ (۲۱٫۵۶۰ $) برای یک سال دریافت می‌کند
اگر به طور مستقیم از کارشناسی وارد مقطع بالاتر شوید، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آلمان معمولا رایگان است، . در این مورد هم، هزینه‌های اندک ثبت‌نام و کارهای اداری به علاوه یک کارت (Semesterticket) وجود دارد.
شهریه کارشناسی ارشد ناپیوسته، برای کسانی که مدرک کارشناسی خود را از سایر کشورها گرفته باشند در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و ممکن است از € ۵۰۰۰ (۵۴۰۰ $) در هر سال در موسسات دولتی تا € ۳۰٫۰۰۰ (۳۲٫۴۱۰ $) در دانشگاه های خصوصی آلمان متغیر باشد.
تحصیل دکتری در کشور آلمان در همه دانشگاه‌ها رایگان است، حداقل برای شش ترم اول. مانند تمام سطوح تحصیلی، دانشجویان دکتری نیز برای هزینه‌های جانبی ثبت‌نام و کارهای اداری باید چیزی حدود ۳۰۰ € هزینه کنند.
۱۰دانشگاهای برتر آلمان عبارتند از:
دانشگاه فنی مونیخ: دانشگاه فنی مونیخ (TMU) یا Technical University of Munich با ۶ پله صعود نسبت به سال گذشته، در رتبه ۵۵ برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ و مانند سال‌های گذشته در صدر برترین دانشگاه های آلمان قرار گرفته است.
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ: دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و یا همان Ludwig-Maximilians Universität München رتبه ۶۳ برترین دانشگاه های جهان و رتبه دوم برترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۲۰ را کسب کرده است
دانشگاه هایدلبرگ
دانشگاه هومبولت برلین
دانشگاه صنعتی کارلسروهه
دانشگاه فرایه برلین
دانشگاه فنی آخن
دانشگاه فنی برلین
دانشگاه توبینگن
دانشگاه فرایبورگ

شرایط کلی اخذ پذیرش؛
کسانی که مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی را دارا می‌باشند، می‌توانند به کالج‌های آلمان وارد شده و پس از سپری کردن یک سال در این کالج‌ها وارد دانشگاه‌ های آلمان شوند. دوره آموزش در کالج‌های آلمان دو ترم می‌باشد و در این کالج‌ها تنها زبان آلمانی آموزش داده می‌شود. کسانی که رشته‌ی تحصیلی آن‌ها تجربی است باید دوره کالج M-KURS و کسانی که در رشته فنی مهندسی هستند باید T-KURS را در کالج‌های آلمان سپری کنند.
دروس در دوره تحصیلی در مقطعکارشناسی در دانشگاه‌های آلمان بیشتر به زبان آلمانی ارائه می‌گردند و به ندرت رشته تحصیلی و دانشگاهی در آلمان وجود دارد که دروس را در مقطع لیسانس در آلمان به زبان انگلیسی ارائه دهند. در صورتی که می‌خواهید به طور مستقیم وارد دانشگاه‌ های آلمان و مقطع کارشناسی آلمان شوید باید در هر رشته‌ای که می‌خواهید تحصیل کنید در همان رشته نیز در ایران نمره قبولی را دریافت کرده باشید.
با سپری کردن حداقل ۲۴ واحد درسی می‌توانید برای ورود به مقطعکارشناسی در آلمان اقدام کنید. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمانبرای مقطعکارشناسی الزامی است مدرک زبان حداقل B2 آلمانی می‌باشد.
در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان این امکان وجود دارد که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمان مشغول به تحصیل شوید. کسانی که دارای مدرک زبان آیلتس هستند شانسشان برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های رایگان آلمان بیشتر است. در صورتی که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را دارید باید مدرک کارشناسی را از دانشگاه‌ های معتبر دریافت کرده باشید
اگر قصد اخذ پذیرش در مقطع دکترای آلمان را دارید این را بدانید که دریافت پذیرش این مقطع بسیار دشوار است و در قدم اول فرد می‌بایست یک استاد راهنما پیدا کند. معدل شخص متقاضی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان و موافقت استاد راهنما با ارائه طرح رساله دکتری از جمله مهم‌ترین عوامل جهت اخذ پذیرش در این مقطع محسوب می‌شود.

شرایط کار دانشجویی؛
کار دانشجویی در آلمان نسبت به بسیاری از کشورها ساده تر است و از طرفی امری بسیار جا افتاده برای کارفرمایان و شرکت‌ها نیز می‌باشد. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا (شامل دانشجویان ایرانی) می‌توانند در سال ۱۲۰ روز به صورت تمام وقت کار کنند. منظور از تمام وقت یعنی هر روز ۸ ساعت. تعطیلات رسمی آلمان مانند تعطیلات سال نو میلادی و یا آخر هفته ها جز روزهای مجاز کار حساب نمی‌شوند. به عبارت دیگر، شما اگر آخر هفته ها و سایر روزهای تعطیل هم کار کنید، جزو ۱۲۰ روز به حساب نمی‌آیند.
بر اساس قانون در سال ۲۰۲۰، ساعتی ۹.۳۵ یورو و در بعضی شهر ها ۱۰ یورو است که با ستمزد دانشجویان در آلمان همین حداقل دستمزد هم اگر دانشجو هفته ای دو روز کار کند، می‌تواند ۹۰ درصد الی ۱۰۰ درصد کل هزینه های یک زندگی دانشجویی را برآورده کند. زیرا یک زندگی دانشجویی با همه احتیاج های مخصوص خود، بسته به شهر و ایالت، ماهانه بین ۴۰۰ الی ۴۵۰ یورو است. برخی از شرکت‌ها هستند که مبالغ بالاتری از ۹.۳۵ یورو را پرداخت می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که درآمد شما به عنوان یک دانشجو در سال بیشتر از ۸،۳۵۴ یورو در سال نشود.
دانشجو اگر ماهیانه ۴۵۰ یورو درآمد داشته باشد، از مالیات معاف می‌شود؛ ولی اگر درآمد وی از ۴۵۰ یورو بیشتر شود، باید مالیات بپردازد. هر چند مالیاتی که دانشجویان می‌پردازند آنچنان زیاد نیست و حتی در صورت درخواست دانشجو، قابل برگشت هم می‌باشد. یعنی در پایان هر سال، مالیات‌هایی که از وی کسر شده به حسابش واریز می‌شود. داشتن تخصص خاصی مانند نرم افزارهای کامپیوتری و کارهای هنری و آرایشگری و یا حسابداری می‌تواند برای یافتن شغلی با درآمد خوب به شما کمک کند
اخذ اقامت پس از تحصیل؛
با توجه به طول مدت اقامت در آلمان و همچنین شرایط شما، پس از تحصیل اخذ چند نوع اقامت برایتان میسر خواهد بود. به طور کلی سه نوع اقامت پس از تحصیل با اعتبارهای مختلف برای دانشجویان وجود دارد که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
مجوز اقامت موقت آلمان: این نوع از مجوز اقامت، به شما اجازه می‌دهد که تنها به مدت یک سال در آلمان اقامت داشته باشید. با این حال، امکان تمدید این زمان با توجه به شرایط شما وجود دارد
مجوز اقامت موقت تنها به دلایل مشخصی برای متقاضی صادر می‌شود و صرفاً برای همان دلایل هم معتبر خواهد بود. به عنوان مثال اگر برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام به اخذ این نوع اقامت می‌کنید، تنها قادر خواهید بود که در آلمان تحصیل کنید (و نه کار تمام وقت).
کارت آبی اتحادیه اروپا | EU Blue Card:برای اخذ کارت آبی، متقاضیان باید کاری را در آلمان پیدا کنند که به آن‌ها اجازه دهد مهارت‌هایی که در طول تحصیل فراگرفته‌اند را به کار گیرند. این شغل باید مرتبط با رشته تحصیلی فرد باشد. علاوه بر برخورداری از سطح بالای زبان آلمانی، افراد باید بتوانند به واسطه این شغل سالانه حداقل ۵۳,۰۰۰ یورو درآمد کسب کنند. (۴۱,۰۰۰ یورو برای ریاضیدانان، مهندسان، متخصصان علوم زیستی، تکنسین‌ها یا پزشکان)
اعتبار کارت آبی چهار سال است و دارندگان آن می‌توانند در صورت حفظ شغل خود، بلافاصله اقامت دائم آلمان را اخذ کنند. دارندگان بلو کارت می‌توانند پس از ۳۳ ماه، اقامت دائم آلمان را کسب کنند؛ اما اگر سطح زبان آلمانی آن‌ها بالا باشد، این مدت به ۲۱ ماه کاهش می یابد.
اقامت دائم پس از تحصیل در آلمان Settlement Permit: اقامت دائمی است برای دانشجویان خارجی و سایر مهاجرانی که به صورت قانونی به مدت چند سال در این کشور زندگی کرده‌اند این مجوز به شما امکان می‌دهد که به صورت نامحدود در آلمان زندگی، کار و تحصیل کنید و اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید. البته اعضای خانواده در ابتدا با مجوز اقامت موقت وارد آلمان می‌شوند و پس از چند سال می توانند اقامت دائم اخذ کنند.

کا ر و سرمایه گذاری در آلمان

ثبت شرکت؛
یکی از مراحل راه اندازی تجارت و کسب و کار در آلمان ثبت شرکت در این کشور می باشد ولی باید در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در آلمان برای دریافت اقامت آلمان و حضور در این کشور جهت شروع یک تجارت اگر چه مهم است ولی به تنهایی کافی نیست و باید به موارد دیگری که به اختصار به توضیح آنها می پردازیم نیز توجه شود.
بطور کلی موارد مهم در پروسه شروع یک تجارت و یا کسب و کار در آلمان شامل موارد ذیل می شود:
ارائه میزان دانش و سابقه فعالیت اقتصادی متقاضی –
طرح تجاری مورد قبول اتاق بازرگانی در آلمان-
نوع صنعت و یا تجارت با توجه به نیازهای منطقه ای کشور آلمان-
ثبت یک نهاد حقوقی در قالب ایجاد شعبه و یا ثبت شرکت در آلمان-
سرمایه گذاری؛
طبق قوانین آلمان، سرمایه گذاری در این کشور برای اتباع خارجی آزاد می‌باشد و هر فردی که در این کشور سرمایه گذاری کند می‌تواند برای مدیریت کسب و کار و سرمایه خود اقامت آلمان را دریافت نماید.
به صورت کلی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، از چهار راه زیر ممکن است؛
۱-راه اندازی یک کسب و کار بر پایه فعالیت‌های حرفه‌ای و فردی (مانند رستوران، کافی شاپ و …)
-۲ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان:
-۳ثبت شرکت تضامنی:
۴-تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه (Niederlassung):

ازدواج و تولد در آلمان

ازدواج؛
اقامت آلمان از طریق ازدواج یعنی اعطای ویزای ازدواج و سپس تابعیت آلمان به هر فردی که با یک تبعه آلمان ازدواج کرده است.
برای اخذ اقامت آلمان، ازدواج شما باید حتما ثبت شده باشد
همسر شما باید بتواند اثبات کند درآمد کافی جهت تامین زندگی در آلمان برای یک زوج را دارد و شما نیز باید حداقل مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشید.
قوانین ازدواج و طلاق در آلمان به جنسیت همسر هیچ ارتباطی ندارد، یعنی هم ازدواج زن ایرانی با مرد آلمانی و هم ازدواج زن آلمانی با مرد ایرانی، منجر به اخذ ویزای ازدواج آلمان و سپس تابعیت خواهد شد.
توجه داشته باشید که این روش صرفا مختص کسانی است که واقعا با یک تبعه آلمان ازدواج کرده اند.
پیش از دریافت ویزای ازدواج تمامی مدارک و جزییات برای اطمینان از صحت ازدواج ثبت شده به دقت مورد بررسی خواهد گرفت.
به همین دلیل به هیچ وجه ازدواج صوری برای دریافت اقامت آلمان توصیه نمی شود.
تولد؛
معمولا اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد در شرایط خاصی امکان پذیر است. کشور المان مشخصا و به طور اصلی نظام تابعیتی خون را انتخاب نموده است مانند دیگر کشورهای همسایه اش و به طوری که اگر طفلی با پدر یا مادر المانی در کشور المان یا خارج از المان متولد شود طبق اصل خون تابعیت المان را اتخاذ می کند نکته ی اساسی اینکه قانون المان مادر المانی را هم پذیرفته است نه مانند برخی کشورها که فقط پدر را اینگونه می شناسند.

محصول ما

ما را دنبال کنید