به صفحه کشور اتریش خوش آمدید

Herzlich Willkommen

جمهوری اتریش

مهاجرت بدون واسطه

شما عزیزان در این صفحه با ساختاری متفاوت با کلیه روش های امکان پذیر مهاجرت به کشور اتریش آشنا شده و بدون نیاز به شخص و یا موسسه ای، صد در صد امورات مهاجرت خود را با هزینه ای حدود ۵۰ برابر ارزانتر از موسسات واسطه انجام میدهید سرویس پشتیبانی ما همه روزه پاسخ گوی شما خواهد بود. لطفا سوالات خود را در قسمت کامنتها در پایین همین صفحه مطرح کنید و یا در قسمت تماس با ما درخواست مشاوره رایگان خود را ارسال نمایید

ویدئو تیم در خصوص اتریش

فایل صوتی  در خصوص اتریش

نوع ویزای خود را انتخاب کنید (لطفا اطلاعات این صفحه را مطالعه کنید سپس اقدام به درخواست ویزا کنید )
نیازمندی های شما در اتریش

رتبه بندی کشور اتریش در رنکینگ های بین المللی

Quality of Life Eanking
کشور اتریش در رنکینگ
بهترین کشور دنیا از جهت کیفیت زندگی

Happiest Countries Ranking
کشور اتریش در رنکینگ
شادترین کشورهای دنیا

Quality of Living Ranking
شهر وین پایتخت اتریش در رنکینگ بهترین شهر دنیا از جهت کیفیت زندگی

<pstyle=”font-size:12px”>Education Ranking by Country
کشور اتریش در رنکینگ
بهترین سیستم آموزشی

<pstyle=”font-size:12px”>Worlds Safest Country
کشور اتریش در رنکینگ
امن ترین کشورهای دنیا

<pstyle=”font-size:12px”>GDP Rankink
کشور اتریش در رنکینگ
بهترین اقتصاد دنیا

The Richest Country in The World
کشور اتریش در رنکینگ
ثروتمندترین کشورهای دنیا

ویژگی های متمایز کننده اتریش

 عضویت در اتحادیه اروپا؛ از زمانی که اتریش در سال ۱۹۹۵ به عضویت اتحادیه اروپا درامد، تولیدات ناخالص داخلی حدود ۹٫۷ درصد رشد کرده است. هرسال حدود ۱۳ هزار موقعیت شغلی مازاد ایجاد می شود. سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ۳ برابر افزایش یافته و صادرات اتریش در سال ۲۰۱۸ بالای ۱۵۰ میلیارد یورو میباشد.

 سیستم آموزشی اتریش؛ برنامه های آموزشی (تیوری و عملی) ، کارآموزی و موضوعات آموزشی در مدارس با لازمه های شغلی آن رشته در بازار کار کاملا تناسب دارد یا به عبارتی دیگر فرد پس از تحصیل در رشته مورد نظر، آمادگی اشتغال در همان رشته را خواهد داشت. تحصیل در مدارس اتریش رایگان و اجباری میباشد.

 کیفیت زندگی؛ کیفیت بالای زندگی در اتریش، با توجه به جرم و جنایت پایین و به مراتب امنیت اجتماعی بالا، موجب ایجاد فضایی جذاب درخصوص پروژه های سرمایه گذاری و بازار کار شده است.

 امنیت اجتماعی؛ کشور اتریش به عنوان ارایه دهنده سرویس های شهروندی با کیفیت مانند: خدمات درمانی، حمایت از کارمندان، بیمه بازنشستگی و بطور کلی کیفیت بالای حقوق شهروندی، بستری ایده آل برای شرکت های داخلی و خارجی ایجاد کرده است.

 نرخ بیکاری؛ نرخ پایین بیکاری در اتریش تحت تاثیر ثبات اقتصادی این کشور کاملا مشهود است. اتریش دارای نرخ ۴٫۹ درصدی بیکاری در دنیا و همزمان در اتحادیه اروپادارای نرخ ۱٫۹ در صد میباشد.

 زیر ساخت؛ کشور اتریش فقط در نقشه و به جهت جغرافی در مرکز اروپا نیست، بلکه این کشور به یک پوزیشن مرکزی برای بسیاری از شرکت های بین المللی میباشد.

 نتیجه گیری؛ کشور اتریش با داشتن آب و هوای معتدل، فضای سبز وسیع و ذخایر طبیعی آب شیرین از یک طرف و مدیریت شهرسازی مدرن با حفظ بافت تاریخی و نیز با به … کشیدن نام افرادی همچون موتسارت، فروید و … و ظرفیت های فرهنگی-موزه و موسیقی از طرفی دیگر موجب میشود که تصمیم گیری به سوی مقصدی امن برای یک زندگی به همراه آرامش را راحت تر سازد.

هزینه های زندگی در کشور اتریش

سوپرمارکتی

یک کیلوگرم موز

۱٫۳۹ یورو

یک کیلوگرم سیب

۱٫۲۶ یورو

یک کیلوگرم گوجه

۱٫۴۹ یورو

یک کیلوگرم پیاز

۰٫۹۹ یورو

یک کیلوگرم سیب زمینی

۱٫۵۹ یورو

کاهو

۱٫۹۹ یورو

یک لیتر انواع شیر

۱٫۹۰-۰٫۸۰ یورو

آب معدنی ۱٫۵ لیتری

۰٫۶۵ یورو

نوشابه کوکاکولا

۱٫۲۹ یورو

یک کیلو برنج

۴٫۹۹ یورو

۱۰ عدد تخم مرغ

۲٫۱۹ یورو

پنیر خامه ای ۲۰۰ گرمی

۱٫۳۹ یورو

مرغ کیلویی

۸٫۹۹ یورو

یک کیلو  گوشت چرخ شده

۵٫۹۹ یورو

یک کیلو گوشت تازه

۹٫۹۰ یورو

نان تست ۷۰۰ گرمی

۱٫۲۹ یورو

باگت فرانسوی

۰٫۴۵ یورو

خدمات رفاهی

بلیط سینما

از ۱۰ یورو

تاکسی متر

تعرفه اولیه : ۳٫۸۰ یورو
به ازاء هر کیلومتر : ۱٫۸۰ یورو

مک دونالد-بیگ مک

۴٫۲۹ یورو

یک فنجان کاپوچینو

۳٫۴۰ یورو

چلوکباب کوبیده

۱۱٫۵۰ یورو

یک پاکت سیگار مارلبورو

۵٫۵۰ یورو

هزینه های ثابت و ضروری

بلیت یکطرفه(حمل ونقل عمومی)

۲٫۴۰ یورو

کارت هفتگی(حمل ونقل عمومی)

۱۷٫۱۰ یورو

کارت ماهیانه(حمل ونقل عمومی)

۵۱ یورو

اینترنت

منزل(اینترنت+مودم)
موبایل(اینترنت+سیم کارت)

مهد کودک (همه روزه تمام وقت)

ماهیانه ۲۲۰ یورو

شهریه باشگاه فیتنس

ماهیانه از ۱۹ یورو

خوابگاه دانشجویی

ماهیانه از ۳۵۰ یورو

آپارتمان یک خوابه

ماهیانه از ۵۵۰ یورو

حقوق پایه (تمام وقت)

۱۵۴۰ یورو در ماه

مقاله جامع اتریش

معرفی اتریش

تاریخچه؛ تاریخ اتریش و آغاز زندگی پیشینیان ساکن در آن به عصر سنگ باز میگردد. منطقه کنونی اتریش که شامل دره های حاصل خیز رود دانوب ودره هایی از آلپاین مرکزی است، از دوران پارینه سنگی ( حدود ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد) مورد سکونت بوده است.
اتریش تلفظ فرانسوی نام آلمانی آن کشور است، نام آلمانی آن یعنی اؤستررَیش برگرفته از دو واژه اؤستر (شرق) و رَیش (قلمرو و پادشاهی) است که در مجموع این نام به معنی پادشاهی شرقی است.
در پایان سدهٔ ۱۳ رودلف هاپسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و خاندان هابسبورگ از آن به بعد تا قرن بیستم میلادی بر اتریش حکومت کردند. بعد از فروپاشی شاهنشاهی روم در سال ۱۸۰۶، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در ۱۸۶۷ امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست نیروهای مرکزی در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد.
در ۱۹۳۳ انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایش‌های فاشیستی برپا کرد و یعد آن هیتلر کشور اتریش را به آلمان منضم کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به صورت جمهوری فعلی درآمد.
ساختار سیاسی؛ اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است. صدر اعظم و رئیس جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می‌شود.
اقتصاد در یک نگاه؛ طبق آخرین آمار بانک جهانی اتریش پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هفتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است.
مذهب؛ در سال ۲۰۰۲ میلادی ۷۴٫۱٪ جمعیت اتریش کاتولیک ۴٫۶٪ پروتستان بودند که جز دین‌های رسمی این کشورند.
زبان رسمی؛ زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند.
جغرافیا؛ کشور اتریش با مساحت ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافته‌ و پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. جمعیت این کشور در سال ۲۰۰۷ میلادی ۸٫۳۱۵٫۰۰۰ نفر گزارش شد. حدود ۶۰٪ این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شوند.

ایالت های اتریش؛
گراتس دومین شهر بزرگ اتریش و پایتخت استان اشتایرمارک است
اینسبروک یکی از شهرهای کشور اتریش و مرکز ایالت فدرال تیرول در اتریش غربی است
کلاگن فورت یکی از شهرهای اتریش و مرکز ایالت فدرال کرنتن این کشور است
لینتس نام سومین شهر پرجمعیت در کشور اتریش است
سالتسبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش و مرکز ایالت سالتسبورگ در غرب اتریش است
آیزن‌اشتات پایتخت ایالت بورگن‌لاند است
مرکز ایالت نیدراسترایش در شمال شرقی این کشور قرار دارد سنکت پولتن
بریگنتس مرکز فورآرلبرگ غربی‌ترین ایالت فدرال اتریش است
وین پایتخت کشور اتریش و یکی از استان‌های نه‌گانه کشور اتریش محسوب می‌شود. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی، وین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا بود. وین سومین شهر دنیاست که دفتر سازمان ملل متحد در آن قرار دارد و دفاتر بین‌المللی برخی از سازمان‌های جهانی مانند اوپک و سازمان انرژی اتمی در این شهر استقرار یافته‌است. بافت مرکزی شهر وین بنا به درخواست دولت این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی از جانب سازمان یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده‌است.

نام «ویَن» در زبان فارسی از نام آن در زبان فرانسوی گرفته شده‌است. این شهر در حال حاضر با کیفیت‌ترین شهر جهان است.

سفر به اتریش

امنیت؛ اتریش یکی از امن‌ترین و زیباترین کشورها برای مسافرت در اروپا است. کشور اتریش رتبه سوم در رنکینگ امن ترین کشور های دنیا را دارد.

گردشگری؛ مزایای بی‌شماری برای مسافرت به اتریش وجود دارد؛ هیچ‌کس مانع شما نمی‌شود، شما برای انجام کارها طبق برنامه‌ی خودتان آزاد هستید و اغلب می‌توانید در طول مسیر با افراد بسیاری آشنا شوید. ماجراجویی در مناطق شهری و روستایی اتریش می‌تواند تجربه‌ای ارزشمند باشد. شهرهای وین، سالتسبورگ و اینسبورک در زمره‌ی پربازدیدترین‌ها بوده اند و نواحی اطراف آنها محل ایده‌آلی برای کوه‌پیمایان و علاقه مندان گشت و گذار در کوه‌های آلپ است.

کافه‌های اتریشی با حال و هوای دنج و منحصر به‌فرد خود، مکان امنی برای یک مسافر تنها در خلال سفرهای تفریحی هستند. کافه‌ها در وین طرفداران بسیاری دارند و می‌توان در آن‌ها مردمی را مشاهده کرد که در حال ورق زدن روزنامه در کنار میل کردن قهوه و یک تکه کیک هستند.

جاذبه های اتریش؛ علاقه‌مندان به هنر و تاریخ می‌توانند به موزه های وین مراجعه کرده و در فضایی بسیار وسیع، شاهد شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های فرهنگی از سراسر جهان باشند.

اگر تمایل دارید طعم‌های جدید را تجربه کنید، در وین و در رستوران های باشکوه و کافه های جذابش، شگفت‌زده می‌شوید و لذیذترین دسرها و غذاهای دنیا را تجربه خواهید کرد. در پارک و باغ وحش معروف داخل محوطه کاخ شونبرون نیز متوانید ساعات خوشی را داشته باشید.

کاخ بلودر و خانه موتسارت در وین، منطقه زیبای هال اشتاد در سالزبورگ و پیست های اسکی کوه های آلپ در غرب اتریش از دیگر جاذبه های معروف اتریش میباشند.

دسترسی؛ رفتن از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر در اتریش تجربه‌ای کاملاً عاری از استرس و ترس است. سفر با اتوبوس و قطار به نواحی مختلف این کشور نسبتاً ارزان بوده و شهرها به‌خوبی به یکدیگر متصل هستند. به‌علاوه می‌توان به‌راحتی از اتریش به کشورهای همسایه نظیر مجارستان، ایتالیا، سوییس و اسلواکی رفت.

زندگی در اتریش

کیفیت زندگی؛ شهر وین پایتخت کشور اتریش رتبه اول در رنکینگ بهترین شهر دنیا به جهت کیفیت زندگی را دارد و کشور اتریش رتبه یازدهم در رنکینگ با کیفیت ترین کشور دنیا دارد.

رفاه اجتماعی، امنیت شغلی، آب و هوا، درصد پایین جرم و جنایت و سیستم حمل و نقل عمومی از عوامل انتخاب این رتبه بوده اند.

فرهنگ؛ اتریش زادگاه بسیاری از نوازندگان و موسیقی‌دان‌های دنیا است. از این رو وین را شهر موسیقی می‌نامند. در این شهر می‌توانید اجرای زنده از بهترین نوازنده‌های دنیا را تماشا کنید، از اپرای مشهور شهر بازدید کنید و هنر و موسیقی را با تمام وجود درک کنید. موزه‌های مرتبط با موسیقی در گوشه و کنار شهر پراکنده شده‌اند.

وین بیش از ۱۲۰ موزه دارد که تقریبا همه‌ی آنها هزینه‌ی ورودی دارند. با وجود این، روزهای یکشنبه، ۲۰ موزه رایگان می‌شوند. بقیه‌ی موزه‌ها هزینه‌ی ورودی خود را با هم ادغام می‌کنند مثلا با یک بلیط می‌توانید از چند موزه‌ی مرتبط بازدید کنید.

خصوصیات مردم؛ لباس مرتب و ظاهر آراسته از خصوصیات بارز مردم اتریش هست و  تأخیر در رسیدن به محل قرار، تقریباً اعتماد به شما را از بین خواهد برد. اگر آلمانی بلد نیستید، مشکلی نیست. تقریبا افراد مسن هم میتوانند به انگلیسی صحبت کنند.

چنانچه تلاش کنید از کلمات آلمانی استفاده کنید حتی به اشتباه، مورد احترام قرار خواهید گرفت. چونکه شما شروع کرده اید به یادگیری زبان بومی و این برای اتریشی ها بسیار ا رزشمند است.

نژادپرستی؛ مردم اتریش مردمی با فرهنگ بسیار غنی، اجتماعی و مهربان هستند نه تنها نژادپرستی و بیگانه ستیزی در روحیات مردم اتریش نیست، بلکه با خارجی ها بسیار خون گرم رفتار میکنند.

تفریحات؛ مردم اتریش در اوقات فراغت، اصولا در حال مطالعه هستند و این امر در پارک ها و مترو کاملا مشهود است.

از دیگر تفریحات و یا ورزش های محبوب مردم، کوه نوردی و دوچرخه سواری میباشد.

آب و هوا؛ آب و هوای وین را می‌توان در دسته‌ی گرم و معتدل دسته‌بندی کرد. وین در طول سال میزان قابل توجهی بارندگی دارد. حتی در خشک‌ترین ماه‌های سال هم بارندگی وجود دارد. میانگین دمای هوا در وین ۹/۹ درجه‌ی سانتیگراد و میانگین میزان بارندگی ۶۲۳ میلی‌متر است.

هزینه های زندگی؛ کشور اتریش چهاردهمین کشور گران اروپا به جهت زندگی می باشد. این رتبه بندی براساس مقایسه آیتم های مشخصی برای زندگی انجام شده است اما بدین معنی نیست که زندگی در اتریش سخت تر از کشور بلغارستان است بلکه بر عکس! درامد و هزینه ها در اتریش کاملا متناسب بوده و شما براساس حقوقی که در اتریش دریافت میکنید، میتوانید یک زندگی کاملا راحتی داشته باشید و ماهانه بخشی از حقوق خود را پس انداز کنید.

تحصیل در اتریش

زندگی دانشجویی؛ اتریش به عنوان مهد هنر و موسیقی همه ساله متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل در مقاطع مختلف جذب میکند.

زندگی دانشجویی در اتریش در نگاه اول گران به نظر میرسد اما چنانچه شما برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشید، هزینه ها به حداقل خواهند رسید. بطور مثال برنامه غذایی هفتگی و یا برنامه خرید کلی.

بدین ترتیب فرد میتواند خرید خود را بصورت کلی و یکبار انجام دهد که بسیار ارزانتر خواهد بود.

دانشجویان در بسیاری از موزه ها، کنسرت ها و مراکز خرید از تخفیفات دانشجویی برخوردارند.

دانشگاه ها و شهریه تحصیل؛

تحصیل در دانشگاه های اتریش بسیار ارزان است  و از این رو آنرا تحصیل رایگان اتریش مینامند.

دانشگاه های اتریش از دانشگاه های ممتاز اروپا و جهان هستند.به عنوان مثال: دانشگاه ملی وین رتبه اول در اتریش، رتبه یازده در اروپا و ۱۰۷ در جهان را دارد.

کیفیت بسیار مطلوب سیستم آموزشی به همراه هزینه های پایین تحصیل، موجب گردیده کشور اتریش به کشوری ایده آل برای تحصیل تبدیل گردد.

شهریه دانشگاه های دولتی اتریش در تمام مقاطع ۷۴۵ یورو  در هر ترم می باشد. هر سال تحصیلی شامل دو ترم هست و هر ترم تحصیلی در اتریش ۳ ماه و نیم به طول می انجامد .

شرایط کلی اخذ پذیرش؛

در کشور اتریش دو نوع دانشگاه وجود دارد: دانشگاه دولتی، دانشگاه خصوصی.  دانشگاه های دولتی اتریش دانشجویان بین المللی (خارجی) را نیزپذیرش می نمایند و تنها منحصر به شهروندان بومی نمی باشند

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز به حداقل مدرک آ ۲ دارید. این سطح از زبان اما صرفا برای اخذ پذیرش و ورود به کشور اتریش بوده و برای شروع تحصیل در دانشگاه کافی نمی باشد. بدین ترتیب فرد پس از ورود به اتریش می بایست در کلاس های زبان زیرنظر دانشگاه ثبت نام کند تا بتواند به سطح مورد نظر برسد. شهریه این کلاس ها برای هر ترم ۱۱۵۰ یورو میباشد.

شرط دیگر اخذ پذیرش تحصیلی،  به پایان رساندن ۱۲ سال دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و گذراندن ۷۴ واحد درسی در دانشگاه های ایران است.

چنانچه در حال تحصیل در یکی از دانشگاه هی ایران هستید، اخذ گواهی اشتغال به تحصیل ضروری ست و اگر در رشته خود فارغ التحصیل شده اید، بایستی از وزارت علوم گواهی عدم ممانعت از تحصیل دریافت نمایید.

از آنجایی که دانشگاه های اتریش به طور کاملا مستقل در خصوص سوابق تحصیلی متقاضیان عمل مکنند، بنابراین پس از تطبیق واحد ریزنمرات فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی و ارشد، امکان گزراندن واحد های تکراری و یا تکرار دوره وجود دارد.

لازم به ذکر است فرد برای تحصیل در شاخه های پزشکی و کامپیوتر، ملزوم به قبولی در آزمون ورودی میباشد.

شرایط کار دانشجویی؛ دانشجویان در حین تحصیل اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند و از بابت آن حدود ۶۵۰ یورو در ماه حقوق دریافت میکنند.

غالب شغل های دانشجویی شامل: کار در کافه، رستوران، بار، سوپرمارکت و فروشگاه های لباس فروشی می باشند.

اخذ اقامت پس از تحصیل؛ تحصیل در اتریش به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم اتریش یا تابعیت این کشور نمی شود و فرد باید ویزای تحصیلی خود را به نوع دیگری مانند ویزای کار تغییر دهید. به این صورت که فرد پس از پایان تحصیلات خود در کشور اتریش مدت یک سال از طرف دولت زمان دارد تا شغلی را جستجو کند و استخدام شود. روش های دیگری نیز وجود دارد ولی این روش بسیار متداول است. فراموش نکنید افراد متخصص همیشه شانس بالایی برای یافتن کار در اتریش دارند.

شما پس از ۵ سال کار در این کشور می توانید برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست دهید و پس از گذشت ۵ سال از اقامت دائم نیز جهت اخذ پاسپورت اقدام نمایید.

از روش های دیگر اقامت پس از تحصیل سرمایه گذاری و ثبت شرکت است که در قسمت های مربوطه در همین صفحه توضیح داده شده است.

کار و سرمایه گذاری در اتریش

شرایط کلی؛ اتریش پس از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط اقتصادی نسبتاً ضعیفی قرار داشت، اما طی چند سال توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان تبدیل شود. ساختار اقتصاد این کشور را شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت‌های استارت آپی بسیار خوب است.

رتبه کشور اتریش در رنکینگ بهترین اقتصاد دنیا ۲۶ میباشد و این نشانگر رضایتمندی شرکت ها از ساختار اقتصادی و پایین بودن درصد نرخ بیکاری در اتریش میباشد.

استخدام؛ به طور کلی درخواست برای استخدام در اتریش بصورت آنلاین انجام میشود. فرد میتواند شرکت مدنظر خود را بر اساس حرفه خود جستجو کند و رزومه خود را از طریق ایمیل ارسال کند. شرکت مورد نظر معمولا پس از ۲۴ تا ۷۲ ساعت پاسخ خواهد داد و در صورت تمایل قرار مصاحبه خواهند گذاشت. شما میتوانید شغل مورد نظر خود را در اینترنت و یا از طریق روزنامه های کار  و نیز موسسات کاریابی پیدا کنید. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص کاریابی، سرویس طلایی ما را مطالعه نمایید.

چنانچه فرد شغل تمام وقت داشته باشد، حقوق پایه حدود ۱۵۴۰ یورو در ماه میباشد و در صورت داشتن سابقه کار ویا تحصیلات در آن حرفه، میزان حقوق بالاتر خواهد رفت.

ورود به بازار کار اتریش یکی از روش های اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت و تابعیت این کشور می باشد. برای در خواست اقامت دایم باید شخص  ۵ سال در اتریش استخدام رسمی بوده باشد و در صورت نداشتن سوء پیشینه و قبولی در آزمون های تابعیتی این کشور که شامل آزمون زبان آلمانی، آزمون تاریخ و فرهنگ اتریش، میتواند اقامت دایم دریافت نماید.

ثبت شرکت؛ در کشور اتریش تمامی افراد برای خوداشتغالی موظف به ثبت شرکت هستند و شخصیت حقیقی وجود ندارد.

انواع مختلفی برای ثبت شرکت در اتریش وجود دارد که فرد براساس نوع فعالیت خود، شرکا و پیش بینی درامد شرکت براساس بزینس پلان نوع شرکت (بطور مثال شرکت یکنفره مسیولیت محدود و یا سهامی) خود را انتخاب میکند.

همانند سایر کشورها ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های اتریش و دادگستری انجام میشود و در صورت نیاز نبودن مدرک تحصیلی برای نوع فعالیت، مجوز شرکت پس انجام امور ثبتی و امضا به آدرس شما ارسال میشود.

با ثبت یک شرکت واقعی و راه اندازی کسب و کار در اتریش میتوانید به صورت  اقساط خانه و یا اتومبیل بخرید و یا درخواست وام های بانکی نمایید. در صورت داشتن تضمین و یا سوابق مالیاتی ایده آل، بهره سود بانکی ۱٫۵ درصد خواهد بود.

پس از ثبت شرکت و کسب درامد و به مراتب پرداخت مالیات، میتوانید در خواست اقامت خوداشتغالی نموده و پس ۵ سال فعالیت و زندگی در اتریش، میتوانید درخواست اقامت دایم نمایید.

روش های ثبت شرکت در اتریش را به طور کامل و بدون واسطه در قسمت ویزا از طریق ثبت شرکت در بالای همین صفحه فرابگیرید.

سرمایه گذاری؛ بدیهی ست برای سرمایه گذاری در هر کشور ی ابتدا باید از قوانین آن کشور مطلع بود و طبیعیست که همه افراد و حتی اتریشی ها هم به کلیه امورات آگاهی ندارند و از طریق وکلا اقدام میکنند.

شما برای سرمایه گذاری در اتریش در روش متداول دارید: ۱- راه اندازی کسب وکار ۲- خرید یک شرکت

درامد دولت اتریش از مالیات است و تمام اصناف ملزم به پرداخت منظم و موجه مالیات هستند. زمانیکه شما اقدام به خرید یک شرکت و یا راه اندازی کسب و کار مینمایید، میتوانید کلیه سوابق مالیاتی (شامل : سود، درامد، هزینه ها و مالیات) آن شرکت و یا آن مکان را بررسی کنید و کاملا آگاهانه اقدام نمایید .

فراموش نکنید هرکاری سلسله مراتب دارد. بطور مثال: برای شروع سرمایه گذاری، شما نیازمند یک تحقیق و بررسی کامل از محیط ،نیاز مردم، شرایط عرضه و درواقع نیاز به یک طرح توجیحی دقیق دارید.

شما عزیزان در بخش سرویس طلایی، با بهترین وکلای اتریشی آشنا خواهید شد تا این مسیر کاملا قانونی و صحیح طی شود.

در ضمن در قسمت ویزا سرمایه گذاری در بالای این صفحه، کلیه اطلاعات مربوط به درخواست ویزا سرمایه گذاری شامل فرم های درخواست، ثبت شرکت از راه دور و امورات ویزا به شما آموزش داده خواهد شد و دیگر نیازی به شخص واسطه نیست.

ازدواج و تولد در اتریش

ازدواج؛ رسم و رسوم ازدواج و یا به عبارتی فرهنگ ازدواج در کشور اتریش همانند سایر کشور های اروپا کمی متفاوت از ایران می باشد. زوج ها ممکن است مدت ها و شاید تا آخر عمر با هم زندگی کنند ولی ازدواج نکنند. درواقع تا زمانی که دلیل محکمی وجود نداشته باشد ازدواج نمیکنند.

به طور مثال به دنیا آوردن یک بچه میتواند دلیل بسیار موجهی برای فکر انداختن زوجین در خصوص ازذواج باشد. چون الویت نگهداری بچه از جانب دولت با مادر است و چنانچه قبل از ازدواج  پدر بر اثر حادثه ای فوت کند و یا بر اثر اختلاف از مادر بچه جدا شود، تمامی هزینه ها بر دوش مادر است. به همین دلیل غالبا مرد پس از متوجه شدن بارداری زن، درخواست ازدواج می کند تا از این طریق وفاداری و پدر بودن خود را رسمی کند و به نوعی خانواده را نیز گارانتی کند.

از دلایل دیگر ازدواج، میتوان به قانون ارث و میراث اشاره کرد. تا زمانی که زوجین به صورت رسمی ازدواج نکرده باشند، دارایی های فرد (زن و یا مرد فوت شده) طبق قانون به خانواده او تعلق میگیرد و طرف مقابل حق ادعا ندارد.

همانطور که ذکر شد بایستی دلیل مهمی برای ازدواج در اتریش وجود داشته باشد که این موضوع شامل اقدام برای اخذ ویزا و مهاجرت برای زن خارجی که شوهر او مقیم اتریش است نیز میشود. در سال های گذشته به دفعات دیده شده که مردان اتریشی در اتریش و یا مسافرت در کشوری دیگر با همسر خود آشنا میشوند و به جهت اجازه اقامت زن در اتریش، با هم ازدواج میکنند و برای زن ویزا و اقامت صادر میشود.

قسمت ویزا از طریق ازدواج اتریش در بالای همین صفحه را از دست ندهید.

تولد؛ جدا از بحث ازدواج، اتریشی ها بسیار خانواده دوست هستند. بدین معنی که فرزند آوری بسیار محبوب میباشد و خانواده ها نیز از جانب دولت حمایت های بسیار مطلوبی دریافت میکنند.

با وجود اینکه سقط جنین تا هفته دوازدهم در اتریش مجاز است ولی آمار آن بسیار پایین میباشد.

بسته های حمایتی مهم دولت شامل: پرداختی های ماهیانه،بخشی از مایحتاج و تحصیل کاملا رایگان در پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، پیش دانشگاهی، دانشگاه دوره لیسانس، ارشد ودکترا میباشد.

قانون تابعیت فرزند در اتریش از براساس اصل خون می باشد. این قانون در سال ۱۹۸۳ تصویب شد و بر اساس آن فرزندان متولد شده در اتریش از تابعیت پدر و مادر خود تبعیت میکنند و نه از اصل خاک.

محصول ما

ما را دنبال کنید

 

1 نظر درباره “کشور اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *