کشور اتریش

خدمات عمومی-رفاهی و ورزشی در اتریش

تاکسی و سیستم حمل و نقل عمومی

اگر قصد زندگی در کشور اتریش را دارید، استفاده از تاکسی به نوعی لاکچری محسوب می شود. سیستم حمل و نقل عمومی اتریش بخصوص شهر وین پایتخت کشور اتریش، از کیفیت بسیار بالایی در جهان برخوردار است و شهر وین جزو ۱۰ شهر برتر دنیا به جهت بهترین سیستم حمل و نقل عمومی میباشد. از این رو استفاده از تاکسی کاملا غیر ضروری به حساب می آید.
شما میتوانید در شهر وین از شرکت وینرلینین کارت تردد سالیانه خریداری کرده و برای جابه جایی به تمام نقاط داخل محدوده شهر وین از قطارسریع سیر، مترو،تراموا، اتوبوس روز و شب استفاده نمایید.
کارت تردد سالیانه برای افراد عادی ۳۶۵ یورو ، برای افراد بازنشسته ۲۳۵ یورو و برای افراد زیر ۱۸ سال ۷۰ یورو میباشد. شما میتوانید این رقم رو به صورت قسطی و ماهیانه نیز پرداخت کنید.

چنانچه قصد داشتید تاکسی بگیرید، تاکسی متر با ۳٫۸۰ یورو شروع میشود و در روز ۱٫۰۵ یورو به ازاء هر کیلومتر و در شب ۱٫۱۸ به ازاء هر کیلومتر باید بپردازید. تعرفه توقف نیز به ازاء هر ساعت ۲۷٫۸۰ در روز و شب میباشد.

باشگاه های ورزشی فیتنس و شنا:

باشگاه های ورزشی زنجیزه ای دو شرکت فیت این FITINNو مک فیت McFITگزینه های بسیار مناسبی برای فیت نس، بادی بلدینگ،سایبربایک و کورس های ورزشی لایو Live میباشند. حق عضوت ماهیانه برای این دو شرکت از ۱۹٫۹۰ تا ۳۴٫۹۰ میباشد.
ورودی استخرهای وین برای بچه های تا ۷ سال رایگان، از ۷ الی ۱۴ سال ۲٫۱۰ یورو ، ۱۴ الی ۱۸ سال ۳٫۴۰ یورو و برای بزرگسالان ۶٫۲۰ یورو می باشد. با هر بار ورود میتوان نهایت تا ۵ ساعت داخل استخر شنا و یا ریلکس کرد.

شرکت های اینترنت و موبایل:

همانند تمام کشورها، شرکت های متعددی در حوزه مخابرات و اینترنت در کشور اتریش وجود دارند. مهمترین آنها عبارتند از A1 ، Drei و Magenta .
تعرفه های اینترنت منزل با مودم از ۲۵ یورو در ماه و برای موبایل از ۱۰ یورو در ماه شروع میشود.
شما میتوانید تمامی گوشیهای مدرن موبایل را نیز هم زمان سفارش دهید و به صورت اقساط ماهیانه پرداخت کنید. برای این عمل نیاز به هیچ گونه تضمینی ندارید. فقط بایستی ۳ ماه در اتریش ساکن باشید.

کنسرت، تیاتر و موزه؛

برای خرید بلیط کنسرت ها و اجراهای تیاتر در اتریش، دو روش معمول خرید اینترنتی و حضوری وجود دارد که البته برای کنسرت های بین المللی، روش حضوری بی فایدست چونکه شما بایستی حداقل ۸ ماه تا یکسال قبل از کنسرت بلیط خود را رزرو نمایید. به همین جهت شرکت هایی وجود دارند که شما میتوانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید تا شما را از زمان رزرو بلیط کنسرت های پرطرفدار بین المللی باخبر کنند.
تعداد ۷۷۰ موزه در اتریش از آثار هنری، تاریخی و فرهنگ این کشور میراثداری میکنند. طرفداران فرهنگ و هنر برای کسب اطلاعات دقیق از این موزه ها می توانند به سایت http://www.museen-in-oesterreich.at مراجعه نموده و بعد از انتخاب موزه مورد نظر، به سایت اصلی آن موزه وصل خواهید شد. برای تهیه بلیط مجبور نیستید به صورت آنلاین خرید کنید . توجه داشته باشید موزه های دولتی شهر وین برای افراد زیر ۱۹ سال رایگان می باشند و برخی از موزه ها، یکبار در ماه در روز یکشنبه برای عموم رایگان هستند.

چه لوازمی رو در هنگام مهاجرت باخود از ایران بیاوریم:

به صورت کلی میتوان گفت:
– لوازم دیجیتال و الکترونیکی خود مانند لپ تاپ ، تبلت و … را بردارید اما چنانچه قصد خرید دارید، میتوانید آن محصول را در کشور مقصد تهیه کنید.
– در صورتی که قصد کاهش هزینه دارید، البسه گرم و سنگین خود مانند کاپشن گرم، شلوار جین ، پوتین و یا کفش برای زمستان را از ایران تهیه کنید. درغیر این صورت براساس تفاوت نرخ ارز و پول ملی مجبور خواهید شد هزینه بالایی را برای البسه بپردازید.
– از لوازم منزل ملحفه به تعداد کافی و در صورت امکان ظروف آشپزی مانند ماهی تابه و قابلمه را در ایران تهیه کنید.
– آجیل و ادویه جات خود را نیز از ایران بخرید.

محصول ما

ما را دنبال کنید