نیازمندی ها – خدمات رفاهی انگلستان

کشور انگلستان

خدمات عمومی-رفاهی و ورزشی در انگلستان

تاکسی و سیستم حمل و نقل عمومی

تاکسی و سیستم حمل و نقل عمومی: بیشتر شهرهای انگلیس سیستم حمل و نقل خوبی دارند که ترکیبی از اتوبوس، مترو و واگن برقی هستند وتوسط شرکت های مختلفی ارائه می شوند.اتوبوس ها از آنجایی که بیشتر برای سرویس‌های مدارس و بیزینس ها طراحی شدند، نمی‌توانید تعداد زیادی از آنها را در ظهر و تعطیلات بیابید که یکی از ارزان‌ترین راه های حمل و نقل محسوب می‌شوند. در این کشور دو نوع تاکسی وجود دارد؛ آنهایی که با متر اندازه گیری می شوند و می توانید آنها را در خیابان نگه دارید و دسته ی دیگر هم minicab هایی هستند که فقط می توانید با تلفن سفارش دهید. با توجه به زمان روز، سفر یک مایل معمولاً ۵ تا ۱۰ دقیقه وقت می گیرد و هزینه آن چیزی بین ۶ تا ۹ دلار می‌شود. شما می توانید از سایتUber تاکسی سفارش دهید. برای سفر طولانی و با فاصله در انگلیس، قطار گزینه ی سریع و راحتی می باشد که البته قیمت آن نیز گران است.

باشگاه های ورزشی :

حدوداً ۷ هزار باشگاه در این کشور وجود دارد و از هر ۷ انگلیسی یک نفر عضو می باشد. به طور میانگین پول عضویت ۴۰ دلار در ماه می باشد. اگر که می خواهید این نرخ برای شما مجانی تمام شود، می توانید عضوی از کالج باشید یا یک کار پاره وقت در باشگاه بگیرید. از بهترین ها کلاب ها می توان ۲۴Hours Fitness و Puregym را نامبرد. حق عضویت برای سال آخری ها در ۲۴Hours Fitness رایگان می باشد. محبوب ترین و در دسترس ترین ورزش در این کشور فوتبال می باشد. از دیگر ورزشهای محبوب می‌توان به کریکت راگبی بدمینتون و تنیس اشاره کرد.

شرکت های اینترنت و موبایل:

در واقع ۴ شبکه ی موبایل (ارائه دهنده شبکه) در انگلستان وجود دارد و شرکت EE بهترین پوشش دهی را در این کشور دارد که ۹۰ درصد ناحیه های بریتانیا را پوشش می دهد و همچنین می توانید از سرویس های آن در ۵۳ کشور استفاده کنید و هیچ تفاوت قیمتی وجود ندارد. این را هم بدانید که نرخ های داده ی همراه در انگلیس گزاف اند و بریتانیایی ها یکی از بیشترین قیمت ها را در کل جهان از این بابت پرداخت می‌کنند. به طور میانگین قیمت هر گیگ داده، ۶.۶۶$ است.

کنسرت، تیاتر و موزه؛

یکی از بهترین سایت ها برای خرید بلیط Stub Hub می باشد و برای هزینه کمتر می‌توانید از یک شخص خرده‌فروش آن را تهیه کنید یا تا آخرین دقیقه ها صبر کنید. باید بدانید که این کشور موزه های شگفت انگیز و خارق العاده ای دارد که قطع به یقین ارزش دیدن را دارند. بزرگترین و پربازدید ترین آنهاBritish Museum در پایتخت این کشور است. ورود به آن رایگان می باشد و رزرو آن فقط در صورتی نیاز است که ۱۰ نفر یا بیشتر باشید و برای اینکه امنیت گردشگران تضمین شود، به همراه داشتن چمدان یا کیف بزرگ در آنجا غیر قانونی است. شما همچنین می‌توانید غذا یا نوشیدنی خود را به موزه بیاورید اما نمی توانید آن ها را در گالری بخورید بلکه در جایی مانند حیاط روبروی موزه یا بعضی از جاهای محدود غذایتان را مصرف کنید. همچنین بلیط سینما و تئاتر در بریتانیا چیزی حدود ۷ الی ۸ یورو است.

چه لوازمی رو در هنگام مهاجرت باخود از ایران بیاوریم:

لباس های مناسب فصل زمستان و تابستان خود را به همراه داشته باشید و حداقل یک یا دو دست لباس و کفش ورزشی خود را فراموش نکنید. یک دست لباس رسمی هم با خود بیاورید.


برای زمستان، شال و کلاه، لباس گرم برای خواب و کت و کاپشن را فراموش نکنید
.

لوازمی همچون سشوار و اتوی موی خود را در چمدان سفر تان قرار دهید
.

از بین لوازم الکترونیکی دوربین، تلفن همراه، لپ تاپ و آداپتور بین‌المللی را با خود به کشور مقصد بیاورید.