دعوتنامه کاری برای افراد با توانایی های خاص

نحوه کاریابی و دعوتنامه کاری برای افراد با توانایی های خاص

مهاجرت و اقامت کاری یکی از محبوب ترین و پیچیده ترین روش های مهاجرت میباشد. همه ساله متقاضیان بسیاری در تلاش هستند تا از طریق استخدام در یکی از شرکت های خارجی، مطمین ترین مهاجرت را تجربه کنند.
درواقع کار و درامد همیشه تضمین اقامت شما در هرجای دنیا هستند. یا به عبارتی دیگر ما برای ادامه زندگی نیازمند کسب درامد و تامین نیازهای خود میباشیم. از طرفی دیگر تفاوت نرخ ارز با پول ملی سبب شده که افراد بیش از گذشته به مهاجرت و اخذ ویزا کاری اهمیت دهند.
همانند سایر انواع ویزا ، فرد برای اخذ ویزا کاری نیز لازمه هایی دارد که باید آنها را پیش از درخواست ویزا تامین کند. مهمترین این مدارک دعوتنامه کاری از یک شرکت معتبر در خارج است.روزانه بیشمار شرکت در سراسر دنیا فراخوان های استخدام نیروی کار با موضوعات مختلف می دهند. اما این فرصت های شغلی برای افرادی ست که در ان کشور مقیم هستند و الویت نیروی کار آن کشور محسوب میشوند. به همین دلیل تقریبا بالای ۹۰ درصد این فرصت های شغلی نصیب متقاضیان بومی و یا افرادی که مشکل اقامتی ندارند، میشود. اما این موضوع درخصوص افراد غیرمقیم کمی متفاوت است.

چنانچه شما قصد مهاجرت از طریق اخذ ویزا کار را داشته باشید، الزام به دریافت دعوتنامه کاری دارید و بدون آن امکان درخواست ویزا کار وجود ندارد و از طرفی شرکت ها الویت را به نیروی های مقیم و شهروند میدهند و منتظر نمیمانند تا یک نیروی کار غریبه پروسه چند ماهه ویزا را بگذراند و خود را به شرکت معرفی کند اگر هم از لحاظ زمانی مشکلی نباشد، اداره کار آن کشور براحتی تاییدیه نمیدهد.

چاره کار چیست ؟
در این مرحله از مهاجرت ، دو مسئله نقش اساسی دارند.
۱- حرفه و تخصص فرد
۲- وکیل خبره
همانطور که در بالا اشاره شد، شرکت ها فراخوان استخدام اعلام میکنند و متقاضیان درخواست خود را ارسال میکنند. اما آیا همیشه شرکت ها نیروهای متخصص خود را میابند ؟ خیر…
همیشه ابتدا بهترین ها جذب میشوند .
هرچقدر شما در حرفه خود متخصص باشید، شانس شما بالاتر است. اکثر کشورها همه ساله لیست نیازمندی های شغلی خود را بر اساس درخواست و تقاضای شرکتها به اداره کار آن کشور را اعلام میکنند. غالب این مشاغل از گروه های معمول شغلی میباشند. مانند آشپز و یا نجار … اما این به این معنی نیست با درخواست هرکسی موافقت شود بلکه فرد بایستی متخصص باشد و برای اثبات آن نیز مدارک نیاز است.
با توجه به این موضوع میتوان کارفرما را متقاعد کرد که برای نیروی کار متخصص درخواست استخدام صادر کند.
تنها یک مشاور اقتصادی-کاریابی میتواند کارفرما را بر اساس مدارک و رزومه شما متقاعد کند . شخصی که در کشور مدنظر فعال بوده و در امر کاریابی دارای سابقه و اعتبار باشد.
فرض کنید شرکت فولکس واگن آلمان از شرکت های کاریابی خود درخواست ۱۰۰ نیروی متخصص کند. این دفتر کاریابی ست که نیروها را اعزام میکند و طبیعتا اعتبار شخص مشاور میتواند در تصمیم گیری بخش جذب نیرو نقش مهمی را بازی کند.
جهت تاکید مجدد: این تخصص و سابقه شماست که در تصمیم گیری نهایی موثر است.
بعد از رضایت کارفرما، نوبت متقاعد کردن اداره کار آن کشور برای تایید دعوتنامه کاری ست. این امر مهمترین قسمت اخذ ویزا کار میباشد. امورات مربوط به اداره کار امری حقوقی ست و تنها یک وکیل متبهر میتواند آن را به نتیجه مطلوب برساند.
موضوع اشتغال و مهاجرت از طریق ویزا کار، از پر طرفدارترین نوع مهاجرت میباشد که تیم مای ویزا پلاس برای اولین بار با روشی کاملا متمایز و با همکاری چندین ساله با دفترهای کاریابی در بیش از ۲۵ کشور دنیا، آماده مشاوره و راهنمایی متقاضیان مهاجرت از طریق ویزا کاری میباشد.

برای  دریافت اطلاعات بیشتر و پیشنهادات طلایی ما، درخواست مشاوره رایگان خود را ارسال نمایید

درخواست وقت مشاوره