مقاله ویزای تحصیلی اتریش  ویزای بلند مدت نوع D

Aufenthaltsbewilligung – Student

مقاله ویزای تحصیلی و دانشجویی اتریش                                                                         ویزای دانشجویی اتریش، ویزای ملی اتریش یا ویزا نوع D نامیده می شود. این ویزا یک مدرک قانونی است که به صفحه داخل گذرنامه شما چسبانده می‌شود و قابلیت یکبار ورود به کشور اتریش را دارد تا فرد پس از ورود، اقامت تحصیلی یکساله خود را دریافت نماید.  این ویزا به منزله تأیید دولت اتریش برای اقامت فرد در کشور اتریش در دوره تحصیلی می‌باشد.

توجه فرمایید تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای تیم مای ویزا پلاس تهیه و ترجمه شده است و از نوشتن هرگونه مطالب اضافی و بی فایده خود داری شده است. آنچه را که شما نیاز دارید در این مقاله خواهید یافت.

تعریف و بررسی ویزای تحصیلی اتریش  Update 2020

گذراندن دوره ۱۲ ساله تحصیلی مدرسه در اتریش اجباری میباشد و البته رایگان. مگراینکه بخواهید فرزند خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنید که باید شهریه پرداخت شود. به جهت کیفیت بالای سیستم آموزشی کشور اتریش و رایگان بودن مدارس، تقاضا برای اخذ پذیرش تحصیل در مدارس این کشور نیز افزایش یافته است. مهم تر از آن اینکه، فرد پس از پایان دوره مدرسه مستقیم وارد دانشگاه میشود.

و اما دوره های تحصیل دانشگاهی در اتریش از سه سال تا شش سال متغیر میباشد و برای شهروندان کشور اتریش رایگان ولی خارجی ها میبایست ترمی ۷۴۵ یورو پرداخت کنند. اکثر رشته ها امتحان ورودی ندارند و فرد میتواند با تکمیل فرم و ارسال مدارک اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نماید.

برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش باید به کنسولگری اتریش در کشوری که در آن تابعیت دارید

برای اطلاعات بیشتر به سایت وزارت خارجه اتریش مراجعه نمایید

درصورت آمادگی و اقدام برای این نوع ویزا لطفا به قسمت انواع ویزا ، ویزا تحصیلی اتریش مراجعه نمایید.
قدم به قدم نحوه درخواست این نوع ویزا با روشی بسیار ساده برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

مای ویزا پلاس مبتکر مهاجرت بدون واسطه میباشد.

چنانچه بعد از مطالعه این صفحه، سوالی در خصوص اقامت دانشجویی اتریش داشتید، مشاورین مای ویزا پلاس همه روزه بطور رایگان پاسخگو شما خواهند بود.

مشاوره رایگان
شرایط کلی و بررسی مهمترین مدارک موردنیاز
 • اخذ پذیرش تحصیلی

قبل از هیچ اقدامی، فرد باید از دریافت پذیرش تحصیلی خود اطمینان داشته و مدرک کتبی تاییدیه پذیرش  خود را از دانشگاه یا مدرسه دریافت نماید. ثبت نام در مدارس اتریش یه صورت حضوری و دانشگاه های اتریش به صورت آنلاین و پستی امکان پذیر میباشد.

 • فرم درخواست روادید

برای دانلود فرم و راهنمای ویزا توریستی اتریش به صفحه ویزا تحصیلی اتریش مراجعه نمایید.

 • سند ملکی و یا قرارداد اجاره یکساله منزل در اتریش

در این روش ویزا نیز مانند سایر انواع ویزا ، فرد برای درخواست آن ملزم به ارایه قرارداد اجاره یکساله در کشور اتریش میباشد و اجاره نامه جزو مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت میباشد.
به جهت اخذ قرارداد اجاره اتریشی، وارد بخش خرید و اجاره ملک شوید و درخواست خود را ارسال نمایید. همکاران ما در بخش املاک مای ویزا پلاس در اصراع وقت بهترین موارد را با مناسبترین قیمت ها پیشنهاد خواهند کرد.

 • بیمه نامه سلامت اتریشی

افراد برای مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا نیاز به داشتن بیمه سلامت میباشند و این امر بخشی از قوانین اخذ ویزا میباشد. در قسمت بیمه میتوانید فرم درخواست بیمه را تکمیل نموده و بخش بیمه مای ویزا پلاس در اولین فرصت، اقدام به اخذ قرارداد بیمه با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما مینماید.
شرکت های بیمه طرف حساب ما از بزرگترین و معروف ترین ها در جهان هستند و مای ویزا پلاس گارانتی میکند که تمامی قراردادهای بیمه مورد تایید سفارت خانه ها قرار خواهند گرفت.

 • مدارکی دال بر تأمین مخارج زندگی

فرد بایستی مدارک کافی برای اثبات داشتن درامد و وضعیت مالی مستمر خود داشته باشد. بطور مثال فیش حقوقی رسمی به همراه بیمه، سند ملکی و یا حساب بانکی(پول نقد).

 • مدرک زبان آلمانی سطح A2 

سطح A2 دومین سطح زبان آلمانی میباشد و مدرک زبان شما نباید بیشتر از یک سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد. مدارک زبان مورد تایید سفارت و دانشگاه عبارتند از :
• دیپلم زبان آلمانی اتریش ÖSD
• موسسه گوته Goethe
• ادغام فدرال اتریش ÖIF
• تست زبان telc

برای دریافت لیست کلی مدارک مورد نیاز و آموزش قدم به قدم نحوه درخواست ویزا، به صفحه ویزای تحصیلی اتریش مراجعه نمایید

رفع ابهام و توضیحات تکمیلی در خصوص درخواست ویزا تحصیلی اتریش

رفع ابهام

افراد متقاضی ویزا تحصیلی اتریش، برای به همراه داشتن همسر و فرزندان خود می بایست برای هریک از همراهان بطور جداگانه درخواست مصاحبه و تمکن مالی در نظر بگیرد. ابتدا فرد باید درخواست ویزا تحصیلی نموده و وارد اتریش شود و پس از ثبت نام دانشگاه و اخذ اقامت یکساله خود، نسبت به مهاجرت خانواده درجه یک خود اقدام نماید.

رفع ابهام ۱- حساب و یا پرینت بانکی متعلق به شما است و هیچ مبلغی در کل پروسه به حساب شخص یا موسسه واسطه ای نباید واریز گردد.

رفع ابهام ۲- اگر حسابی دارید که درامد و یا حقوق شما به آن حساب واریز میشود، بهتر است آن حساب را معرفی نمایید. 

رفع ابهام ۳- برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش نیاز به ارایه حداقل مدرک زبان A2 میباشد.

رفع ابهام ۴- اثبات توان مالی شما میتواند از طریق فیش حقوقی، اجاره نامه ای که نشان دهد شما خانه و یا مغازه ای را اجاره داده اید و ماهیانه رقمی را دریافت میکنید، سود سپرده بانکی صورت میگیرد.

رفع ابهام ۵- فرد متعهل موظف است، تمکن مالی برای کل اعضاء خانواده ارایه دهد

رفع ابهام ۶- خرید و سرمایه گذاری سهام و ارز های دیجیتال(بیت کوین) نمیتوانند به شما کمکی بکنند.

رفع ابهام ۷- فراموش نکنید اگر شما سپرده بانکی دارید باید مدارک کافی برای چگونگی بدست آوردن آن را نیز به سفارت ارایه دهید اما نیاز به ترجمه آن نیست. بطور مثال مدارک خرید و فروش املاک، قراردادهای پیمانکاری، ارث و …

رفع ابهام ۸- چنانچه فرد نتواند مدارک و پشتوانه مالی کافی ارایه دهد، این امر از طریق معرفی فردی به عنوان ساپورتر امکان پذیر میباشد.

برای کسب دریافت اطلاعات دقبق در خصوص شرایط ساپورتر به بخش ویزا تحصیلی اتریش مراجعه نمایید.

نکات تکمیلی

اخذ ویزا تحصیلی و مهاجرت تحصیلی یکی از روش های محبوب مهاجرت است که بسیاری آن را پلی به سمت آینده میخوانند.

 • نکته تکمیلی ۱- شخص در این روش اجازه اشتغال دانشجویی خواهد داشت. هفته ای ۲۰ ساعت به عنوان کارمند و به عنوان سرمایه گذار یا از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار فعال در هر زمینه ای در کشور اتریش محدودیتی ندارد.
 • نکته تکمیلی ۲- فرد دانشجو میتواند در بازار سهام اروپا سرمایه گذاری کنید و یا ملک خریداری نموده و اجاره دهید و یا حتی به عنوان سرمایه گذار یک بزینس آماده را خریداری کند و نیز شخصا مدیریت نماید.
 • نکته تکمیلی ۳- اقامت یک فرد نبایستی به نظم عمومی و امنیت اجتماعی این کشور آسیب برساند. هرگونه ارتباط یا مشارکتی در فعالیت های تروریستی و خلاف امنیت و قوانین این کشور موجبات پیگرد قانونی و دیپورت فوری فرد را فراهم میسازد.
 • نکته تکمیلی ۴- برای تمدید و یا تغییر عنوان اقامت خود در کشور اتریش (از سال دوم به بعد) باید سه ماه قبل از انقضا اقامت خود، برای تمدید آن درخواست دهید و تا زمانی که در مورد درخواست شما برای صدور اقامت جدید تصمیمی گرفته نشده‌ باشد، اقامت شما قانونی میباشد. حتی اگر مجوز اقامت فعلی شما در این مدت منقضی شود.
 • نکته تکمیلی ۵- مخالفت و یا ریجکت شدن ویزا از جانب سفارت امر عجیبی نیست و عموما فرد فرصت اعتراض و دفاع خواهد داشت. درصورت مخالفت با ویزای دانشجویی، سفارت از طریق نامه رسمی فرد را از دلایل ریجکتی خود مطلع می سازد. شما میتوانید با داشتن آن نامه به مخالفت با ویزای دانشجویی اتریش خود اعتراض کنید.

عوامل رایج و کلی ریجکتی ویزا عبارتند از :

 • قانع نشدن و عدم اطمینان افسر ویزا به هدف فرد از مهاجرت به اتریش
 • ناقص بودن و یا ناکافی بودن مدارک ارایه شده
 •  درج و نوشتن اطلاعات نادرست در تکمیل فرم ها
 • عدم ارایه مدارک مالی مناسب جهت مهاجرت و اقامت
امتیازات و ویژگی های ویزای تحصیلی اتریش 
 • دانشجویانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای تمدید و تغییر اقامت خود، از جانب دولت مدت ۱۲ ماه زمان دریافت میکنند تا در این مدت شغلی پیدا کرده یا تجارتی را راه‌اندازی کنند.
 • تحصیل در مقاطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اتریش به زبان آلمانی میباشد ولی در مقاطع بالاتر بسیاری از رشته به زبان انگلیسی نیز ارایه میشوند.
 • مدرک زبان آلمانی برای شروع تحصیل در دانشگاه C1 میباشد اما فرد میتواند با مدرک A2 پذیرش دانشگاه را دریافت نموده و درخواست ویزا نماید و در اتریش دوره های زبان را یگذراند.
 • حقوق کار دانشجویی برای ۲۰ ساعت در هفته حدود ۷۷۰ یورو میباشد و فرد دانشجو بیمه بوده و مبلغی از آن بابت بازنشتگی نیز پرداخت میشود.
مطلب پایانی 

بهتر است حداکثر تا ۹۰ روز قبل از شروع برنامه‌ی تحصیلی‌ برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش اپلای کنید.  روند صدور ویزا برای کنسولگری ۶ هفته طول می کشد.

نتیجه گیری

 • صدور ویزا همراه برای اعضای خانواده درجه یک
 • سریع بودن پروسه و اخذ ویزا برای اقامت در حوزه شنگن
 • امکان سرمایه گذاری و اخذ قرارداد های تجاری، خرید ملک و اجاره یا فروش آن

آموزش قدم به قدم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی اتریش تیم مای ویزا پلاس به همراه مشاوره و پیشتیبانی کاملا رایگان، برای اولین بار به عنوان مبتکر مهاجرت بدون واسطه ، هزینه های مهاجرت شما عزیزان را تا حدود ۵۰ برابر کاهش داده است و مهمتر از آنکه شما خود، امورات خود را در دست خواهید گرفت و مستقیما و بدون هیچ گونه واسطه ای با اداره اقامت در ارتباط خواهید بود.

وکلای تیم مای ویزا پلاس همه روزه برای انجام امورات حقوقی، بانکی و دفترخانه، در بیش از ۲۵ کشور دنیا پذیرای شما خواهند بود.

محصول ما

ما را دنبال کنید