مقاله ویزای توریستی و گردشگری اتریش  اقامت کوتاه مدت نوع  C
 Reisevisum

مرز مشترک با هشت کشور مهم و موقعت جغرافیایی کشور اتریش در اروپا از یک طرف و آب و هوا و جاذبه های گردشگری-تاریخی آن از سوی دیگر باعث شده تا تقریبا در تمام فصول سال گردشگران به کشور اتریش سفر نمایند. از این رو صنعت گردشگری اتریش بسیار بزرگ و برای دولت اتریش پر اهمیت می باشد. اگر قصد دارید به عنوان توریست، به قصد دیدار از بستگان و یا سفر کاری برای یک بازه زمانی کمتر از ۹۰ روز به اتریش سفر کنید، میتوانید درخواست این نوع ویزا را نمایید.  ویزای توریستی کشور اتریش که عضو پیمان  شنگن نیز میباشد، به منزله  مجوز کار نیست و صرفا جهت بازدید از این کشور صادر می شود.

توجه فرمایید تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای تیم مای ویزا پلاس تهیه و ترجمه شده است و از نوشتن هرگونه مطالب اضافی و بی فایده خود داری شده است. آنچه را که شما نیاز دارید در این مقاله خواهید یافت.

تعریف و بررسی ویزا توریستی کشور اتریش Update 2020

افرادی که به طور موقت به اتریش سفر می کنند، بسته به ملیت خود برای ورود باید اقدام به درخواست ویزای شنگن  نمایند. توجه داشته باشید که بعد از درخواست ویزای توریستی اتریش که در حوزه شنگن میباشد مقصد اصلی شما باید کشور اتریش بوده و نیز اولین محل ورود شما به منطقه شنگن باشد. اتباع ایرانی برای سفر به اتریش نیاز به ویزا دارند و مدت زمان اقامت در هر نیم سال نباید از ۹۰ روز بیشتر باشد

فرد در چند مورد میتواند درخواست ویزا توریستی نماید و برای هر یک از این موارد، جدا از آماده سازی لیست کلی مدارک مورد نیاز سفارت، نیازمند  مدارکی نیز به جهت اثبات سفر خود میباشد:

 • ویزای توریستی به قصد سیاحت و بازدید کشور اتریش

مهمترین مدرک برای درخواست ویزای توریستی، ارایه مستندات کافی بابت وابستگی های مالی و غیرمالی فرد در کشور مبدا می باشد تا اطمینان کافی برای دولت اتریش به جهت بازگشت فرد ایجاد شود.

 • ویزا توریستی به جهت سفر تجاری و بازرگانی

فرد میتواند در هر زمانی به جهت تجارت و معامله و یا اخذ قرارداد وارد کشور اتریش شود ولی ارایه دعوتنامه از سوی شرکت یا ارگان اتریشی الزامیست.

 • ویزا توریستی بابت شرکت در مراسم رسمی و نمایشگاه

چنانچه قصد شرکت در مراسم بین المللی، جشنواره، فستیبال و نمایشگاه دارید نیز ارایه دعوتنامه الزامیست.

 • ویزا توریستی به قصد دیدار از بستگان

طبیعتا شما برای دیدار از بستگان درجه یک خود نیازمند مکان و شرایط اقامتی مطلوبی میباشید که با دریافت دعوتنامه از سوی خانواده خود، موقعیت شما در سفر محرز خواهد شد و میتوانید به همراه سایر مدارک اقدام به درخواست ویزا نمایید.

درصورت آمادگی و اقدام برای این نوع ویزا لطفا به قسمت انواع ویزا،  ویزا توریستی و گردشگری اتریش مراجعه نمایید.
قدم به قدم نحوه درخواست این نوع ویزا با روشی بسیار ساده برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

مای ویزا پلاس مبتکر مهاجرت بدون واسطه

چنانچه بعد از مطالعه این صفحه، سوالی در خصوص اقامت ویزا توریستی و گردشگری اتریش داشتید، مشاورین مای ویزا پلاس همه روزه بطور رایگان پاسخگو شما خواهند بود.

مشاوره رایگان

شرایط کلی و بررسی مهمترین مدارک موردنیاز

لیست مدارک مورد نیاز برای تمام انواع درخواست ویزای کوتاه مدت اتریش (شنگن) :

 • فرم درخواست روادید ویزای توریستی اتریش

برای دانلود فرم و راهنمای ویزا توریستی اتریش به صفحه ویزا توریستی و گردشگری اتریش مراجعه نمایید.

 • کپی از ویزاهای شنگن قبلی (در صورت وجود)

چنانچه قبلا سفری به حوزه شنگن یا کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و یا استرالیا داشته اید،  شانس شما برای اخذ ویزای شنگن بیشتر خواهد بود.

 • مدارکی دال بر داشتن اشتغال و درامد

فرد بایستی مدارک کافی برای اثبات داشتن درامد و وضعیت مالی مستمر خود داشته باشد. بطور مثال فیش حقوقی رسمی به همراه بیمه، گواهی بازنشستگی، سند ملکی و یا حساب بانکی(پول نقد).

 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

افراد برای مسافرت به اکثر کشورهای دنیا مجاب به ارایه قرارداد بیمه نامه مسافرتی میباشند و این امر بخشی از قوانین اخذ ویزا میباشد. در بخش بیمه میتوانید فرم درخواست بیمه را تکمیل نموده و بخش بیمه مای ویزا پلاس در اولین فرصت، اقدام به اخذ قرارداد بیمه با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما مینماید. شرکت های بیمه طرف حساب ما از بزرگترین و معروف ترین ها در جهان هستند و مای ویزا پلاس گارانتی میکند که تمامی قراردادهای بیمه مورد تایید سفارت خانه قرار خواهند گرفت.

 • بلیط سفر (برنامه پرواز رفت و برگشت. حاوی تاریخ و شماره پرواز که ورود و خروج از اتریش را مشخص می کند)
 • رضایت نامه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال در صورت سفر بدون خانواده
 • اثبات محل اقامت – رزرو هتل برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده در اتریش
 • اثبات منابع مالی کافی برای مدت اقامت در اتریش

در این خصوص ارایه پرینت بانکی ۳ ماهه و یا قرارداد سپرده و گواهی تمکن مالی الزامی است.

 • هزینه رسیدگی به درخواست ویزا

برای دریافت لیست کلی مدارک مورد نیاز و آموزش قدم به قدم نحوه درخواست ویزا، به صفحه ویزای توریستی اتریش مراجعه نمایید

توضیحات تکمیلی و رفع ابهام در خصوص درخواست ویزا توریستی و گردشگری اتریش

رفع ابهام

افراد متقاضی ویزا توریستی اتریش، برای به همراه داشتن همسر و فرزندان خود می بایست برای هریک از همراهان بطور جداگانه تمکن مالی در نظر بگیرد اما نیازی نیست برای هریک از اعضاء خانواده بطور جداگانه حساب بانکی افتتاح شود بلکه بهتر است فرد متقاضی که میبایست سرپرست خانواده نیز (پدر یا مادر) باشد، در حساب بانکی خود مبلغ مورد نیاز برای کل همراهان را سپرده کند.

رفع ابهام ۱- حساب و یا پرینت بانکی متعلق به شما است و هیچ مبلغی در کل پروسه به حساب شخص یا موسسه واسطه ای نباید واریز گردد.

رفع ابهام ۲- اگر حسابی دارید که درامد و یا حقوق شما به آن حساب واریز میشود، بهتر است آن حساب را معرفی نمایید.

رفع ابهام ۳- افراد بازنشسته میتوانند با ارایه مدرک بازنشستگی خود اقدام به درخواست این نوع ویزا نمایند.

رفع ابهام ۴- برای درخواست ویزای توریستی نیازی به ارایه مدرک زبان نمیباشد.

رفع ابهام ۵- اثبات درامد ماهیانه شما میتواند از طریق فیش حقوقی، حقوق بازنشستگی، اجاره نامه ای که نشان دهد شما خانه و یا مغازه ای را اجاره داده اید و ماهیانه رقمی را دریافت میکنید، سود سپرده بانکی صورت میگیرد.

رفع ابهام ۶- فرد متعهل موظف است، تمکن مالی برای کل اعضاء خانواده ارایه دهد

رفع ابهام ۷- خرید و سرمایه گذاری سهام و ارز های دیجیتال(بیت کوین) نمیتوانند به شما کمکی بکنند.

رفع ابهام ۸- فراموش نکنید اگر شما سپرده بانکی دارید باید مدارک کافی برای چگونگی بدست آوردن آن را نیز به سفارت ارایه دهید اما نیاز به ترجمه آن نیست. بطور مثال مدارک خرید و فروش املاک، قراردادهای پیمانکاری، ارث و …

نکات تکمیلی

کلیه کسانی که قصد دارند به منظور اهداف توریستی، شغلی، پزشکی، ترانزیت و برای دیدار با دوستان یا خانواده خود، به اتریش سفر کنند، ملزم به دریافت اجازه ورود یا ویزا میباشند.

 • نکته تکمیلی ۱- توجه نمایید، شخص در این روش اجازه اشتغال نخواهد داشت و برای انجام کسب و کار فعال در هر زمینه ای در کشور اتریش و حوزه شنگن ممنوعیت دارد.
 • نکته تکمیلی ۲- در اقامت توریستی و گردشگری اتریش فرد اجازه راه اندازی کسب و کار ویا شرایط استخدام به عنوان یک کارمند را ندارد ولی به عنوان یک سرمایه گذار هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. این بدین معنیست که شما میتوانید در بازار سهام اروپا سرمایه گذاری کنید و یا ملک خریداری نموده و اجاره دهید و یا حتی به عنوان سرمایه گذار یک بزینس آماده را خریداری کنید.
 • نکته تکمیلی ۳- اقامت یک فرد نبایستی به نظم عمومی و امنیت اجتماعی این کشور آسیب برساند. هرگونه ارتباط یا مشارکتی در فعالیت های تروریستی و خلاف امنیت و قوانین این کشور موجبات پیگرد قانونی و دیپورت فوری فرد را فراهم میسازد.
 • نکته تکمیلی ۴- بیمه درمانی توریستی برای مسافر­های خارجی اتریش که شرایط ویزای اتریشی را تکمیل می­کند، می تواند بصورت آنلاین از AXA Assistance یا Europ Assistance خریداری شود. هر دو شرکت توسط سفارتخانه­ ها و کنسولگری­های اتریش در سراسر جهان پذیرفته شده اند.
 • نکته تکمیلی ۵- مخالفت و یا ریجکت شدن ویزا از جانب سفارت امر عجیبی نیست و عموما فرد فرصت اعتراض و دفاع خواهد داشت. درصورت مخالفت با ویزای توریستی، سفارت از طریق نامه رسمی فرد را از دلایل ریجکتی خود مطلع می سازد. شما میتوانید با داشتن آن نامه به مخالفت با ویزای توریستی اتریش خود اعتراض کنید.

عوامل رایج ریجکتی ویزا عبارتند از :

 • قانع نشدن و عدم اطمینان افسر ویزا به هدف فرد از سفر به اتریش و برگشت به موقع او
 • ناقص بودن و یا ناکافی بودن مدارک ارایه شده
 •  درج و نوشتن اطلاعات نادرست در تکمیل فرم ها
 • عدم ارایه مدارک مالی مناسب جهت سفر

امتیازات و ویژگی های ویزا توریستی اتریش

 • اخذ اقامت اتریش با بروکراسی اداری نه چندان پیچیده
 • صدور هم زمان ویزا برای کل اعضای خانواده درجه یک
 • صدور ویزا برای فرزندان تا سن ۱۸ سال
 • امکان خرید و سرمایه گذاری در بازار سهام، ملک و خرید شرکت
 • نیاز نداشتن به مدرک تحصیلات دانشگاهی
 • استفاده از خدمات بیمه درمانی اتریش
 • بهره‌مندی از خدمات بانکی مانند افتتاح حساب بانکی، اخذ کردیت کارد و یا ویزا کارد
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا مجدد

افراد موظف هستند برای سفر یا زندگی در اتریش درخواست ویزا کنند. نوع ویزا به ملیت و هدف از سفر بستگی دارد. با توجه به قوانین معمول ویزا در منطقه شنگن ، موارد زیر برای سفر به اتریش برای اقامت کوتاه  مدت نیاز به اخذ ویزای توریستی شنگن اتریش دارند:

 • اتباع کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و یا تعهد نامه حذف مرز ها را با حوزه شنگن ندارند.

مطلب پایانی

درخواست­های بیش از ۳ ماه قبل از سفر، بررسی نمیشوند و باید حداکثر ۱۵ روز کاری قبل از شروع تاریخ مدنظر به سفارت اتریش ارائه شوند. مراحل درخواست تا ۱۵ روز کاری می تواند زمان ببرد. در صورت بررسی های بیشتر، ممکن است به ۴۵ روز کاری افزایش یابد.

نتیجه گیری 

 • صدور ویزا برای تمام اعضای خانواده هم زمان
 • سریع بودن پروسه و اخذ ویزا برای سفر به حوزه شنگن
 • امکان سرمایه گذاری و اخذ قرارداد های تجاری

آموزش قدم به قدم درخواست آنلاین ویزای توریستی و گردشگری اتریش تیم مای ویزا پلاس به همراه مشاوره و پیشتیبانی کاملا رایگان، برای اولین بار به عنوان مبتکر مهاجرت بدون واسطه ، هزینه های مهاجرت شما عزیزان را تا حدود ۵۰ برابر کاهش داده است و مهمتر از آنکه شما خود، امورات خود را در دست خواهید گرفت و مستقیما و بدون هیچ گونه واسطه ای با اداره اقامت در ارتباط خواهید بود.

وکلای تیم مای ویزا پلاس همه روزه برای انجام امورات حقوقی، بانکی و دفترخانه، در بیش از ۲۵ کشور دنیا پذیرای شما خواهند بود.

محصول ما

ما را دنبال کنید