مقاله ویزای پژوهشی و فرصت های مطالعاتی اتریش

Niederlassungsbewilligung – Forscher

ویزای پژوهشی اتریش یا مجوز کاری پژوهشگران برای اتباع کشورهای غیر EU و EEA که دارای مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد بوده و قصد کار و تحقیق در خصوص مقاله علمی و تکمیل پروژه دکترا خود را در کشور اتریش دارند، در نظر گرفته شده است. افراد برای اخذ پذیرش یا قرارداد جهت تحقیقات علمی، میتوانند از طریق دانشگاه خود در کشور مبدا و یا بصورت خصوصی با پروفسور در کشور مدنظر و یا همچنین به جهت همکاری و اخذ قرارداد مستقیما با یک پژوهشکده دولتی اتریشی وارد مذاکره شده و وقت مصاحبه دریافت نماید.

توجه فرمایید تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای تیم مای ویزا پلاس تهیه و ترجمه شده است و از نوشتن هرگونه مطالب اضافی و بی فایده خود داری شده است. آنچه را که شما نیاز دارید در این مقاله خواهید یافت.

تعریف و بررسی ویزای پژوهشی و فرصت های مطالعاتی اتریش  Update 2020

در این مورد فرد واجد شرایط از دو طریق میتواند اقدام به درخواست ویزا نماید و هر دو روش یک پروسه ساده و کوتاهی را به جهت اخذ ویزا دارند.

 • درخواست ویزا به جهت گذراندن یک دوره فرصت های مطالعاتی برای تکمیل پروژه دکترا
 • درخواست ویزا به جهت تحقیق و پژوهش در قالب استخدام و یا قرارداد با یک پژوهشکده

درخصوص مورد اول، فرد تنها در حین گذارندن دوره دکترا میتواند برای اخذ پذیرش و تاییدیه پروفسور اقدام نماید ولی در مورد دوم، فرد پس از پایان دوره کارشناسی ارشد نیز میتواند اقدام نماید. توجه کنید چنانچه شما نوآوری و ثبت اختراع کرده اید و یا برنده جوایز بین المللی هستید، در هر مقطعی میتوانید در خصوص مورد دوم اقدام نمایید.

درصورت آمادگی و اقدام برای این نوع ویزا لطفا به قسمت انواع ویزا ، ویزا پژوهشی اتریش مراجعه نمایید.
قدم به قدم نحوه درخواست این نوع ویزا با روشی بسیار ساده برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

مای ویزا پلاس مبتکر مهاجرت بدون واسطه میباشد.

چنانچه بعد از مطالعه این صفحه، سوالی در خصوص اقامت دانشجویی اتریش داشتید، مشاورین مای ویزا پلاس همه روزه بطور رایگان پاسخگو شما خواهند بود.

مشاوره رایگان
شرایط کلی و بررسی مهمترین مدارک موردنیاز
 • تاییدیه پروفسور ، قرارداد همکاری و یا قرار ملاقات با پژوهشکده اتریشی

مهمترین مدرک به جهت درخواست ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی اتریش، تاییدیه دانشگاه به جهت گذارندان دوره مطالعاتی و یا تاییدیه و معرفی نامه پژوهشکده رسمی اتریشی به جهت همکاری میباشد. قبل از تهیه یکی از این مدارک، هیچ گونه هزینه و اقدامی در خصوص مهاجرت خود انجام ندهید. در بخش ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی اتریش نحوه درخواست این ویزا از ابتدا تا انتها به صورت قدم به قدم توضیح داده شده است.

 • فرم درخواست روادید

برای دانلود فرم و راهنمای ویزا توریستی اتریش به صفحه  ویزا پژوهشی اتریش  مراجعه نمایید.

 • سند ملکی و یا قرارداد اجاره منزل در اتریش

در این روش ویزا نیز مانند سایر انواع ویزا ، فرد برای درخواست آن ملزم به ارایه قرارداد اجاره و معرفی محل اقامت خود در کشور اتریش میباشد و اجاره نامه جزو مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت میباشد.
به جهت اخذ قرارداد اجاره اتریشی، وارد بخش خرید و اجاره ملک شوید و درخواست خود را ارسال نمایید. همکاران ما در بخش املاک مای ویزا پلاس در اصراع وقت بهترین موارد را با مناسبترین قیمت ها پیشنهاد خواهند کرد.

 • بیمه نامه اتریشی

افراد برای مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا نیاز به داشتن بیمه سلامت میباشند و این امر بخشی از قوانین اخذ ویزا میباشد. در قسمت بیمه میتوانید فرم درخواست بیمه را تکمیل نموده و بخش بیمه مای ویزا پلاس در اولین فرصت، اقدام به اخذ قرارداد بیمه با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما مینماید.
شرکت های بیمه طرف حساب ما از بزرگترین و معروف ترین ها در جهان هستند و مای ویزا پلاس گارانتی میکند که تمامی قراردادهای بیمه مورد تایید سفارت خانه ها قرار خواهند گرفت.

 • مدارکی دال بر تأمین مخارج زندگی و ارایه تمکن مالی

فرد بایستی مدارک کافی برای اثبات داشتن درامد و وضعیت مالی مستمر خود داشته باشد. بطور مثال فیش حقوقی رسمی به همراه بیمه، سند ملکی و یا حساب بانکی(پول نقد). حداقل بودجه برای تأمین مخارج اقامت در اتریش در سال ۲۰۲۰، ۹۶۶٫۶۵ یورو در ماه میباشد و اگر اجاره مسکن بالاتر از ۲۹۹٫۹۵ یورو در ماه است ، بایستی مابه التفاوت آن به رقم تمکن مالی اضافه شود.

 • مدارک معتبر زبان آلمانی و زبان انگلیسی 

• دیپلم زبان آلمانی اتریش ÖSD  ( آلمانی )
• موسسه گوته Goethe  ( آلمانی )
• ادغام فدرال اتریش ÖIF  ( آلمانی )
• تست زبان telc  ( آلمانی )

برای زبان انگلیسی نیز آیلتس و تافل مورد تایید میباشند.

برای دریافت لیست کلی مدارک مورد نیاز و آموزش قدم به قدم نحوه درخواست ویزا، به صفحه  ویزا پژوهشی اتریش  مراجعه نمایید.

رفع ابهام و توضیحات تکمیلی در خصوص درخواست ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی اتریش

رفع ابهام

افراد متقاضی ویزا پژوهشی اتریش نیز برای به همراه داشتن همسر و فرزندان خود می بایست برای هریک از همراهان بطور جداگانه درخواست مصاحبه و تمکن مالی در نظر بگیرند. بدین صورت که فرد همزمان برای خود درخواست ویزا پژوهشی و برای خانواده درجه یک (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) خود درخواست ویزا همراه مینماید. همسر فرد اجازه کار در اتریش خواهد داشت و فرزندان وی نیز بطور رایگان در مدارس اتریش تحصیل خواهند نمود.

رفع ابهام ۱- در خصوص اثبات منابع مالی، حساب و پرینت بانکی متعلق به شما است و هیچ مبلغی در کل پروسه به حساب شخص یا موسسه واسطه ای نباید واریز گردد.

رفع ابهام ۲- اگر حسابی دارید که درامد و یا حقوق شما به آن حساب واریز میشود، بهتر است آن حساب را معرفی نمایید. 

رفع ابهام ۳- برای درخواست ویزای پژوهشی اتریش نیاز به ارایه مدرک زبان به سفارت نمیباشد.

رفع ابهام ۴- اثبات توان مالی شما به جهت تمکن مالی میتواند از طریق فیش حقوقی، اجاره نامه ای که نشان دهد شما خانه و یا مغازه ای را اجاره داده اید و ماهیانه رقمی را دریافت میکنید و نیز سود سپرده بانکی صورت میگیرد.

رفع ابهام ۵- فرد متعهل موظف است، تمکن مالی برای کل اعضاء خانواده ارایه دهد

رفع ابهام ۶- خرید و سرمایه گذاری سهام و ارز های دیجیتال(بیت کوین) نمیتوانند به شما کمکی بکنند.

رفع ابهام ۷- فراموش نکنید اگر شما سپرده بانکی دارید باید مدارک کافی برای چگونگی بدست آوردن آن را نیز به سفارت ارایه دهید اما نیاز به ترجمه آن نیست. بطور مثال مدارک خرید و فروش املاک، قراردادهای پیمانکاری، ارث و …

رفع ابهام ۸- چنانچه فرد نتواند مدارک و پشتوانه مالی کافی ارایه دهد، این امر از طریق معرفی فردی به عنوان ساپورتر امکان پذیر میباشد.

رفع ابهام ۹- اظهار نامه تعهد ساپورتر: در این اظهارنامه، ساپورتر متعهد میشود پرداخت تمام هزینه هایی را که ممکن است فرد برای درخواست ویزا و زندگی و نیز چنانچه هزینه یا بدهی به شرکت یا نهاد های عمومی داشته باشد را به عهده بگیرد حتی اگر مدت اقامت فرد به پایان رسیده باشد.

نکات تکمیلی

اخذ ویزای پژوهشی اتریش، فرصتی بسیار مناسب و جذاب برای گذراندن پروژه دکترا در یکی از بهترین دانشگاه ها و یا پژوهشکده های اروپایی میباشد.

 • نکته تکمیلی ۱- طبیعتا شخص در این روش به عنوان کارمند اجازه اشتغال خواهد داشت و به عنوان سرمایه گذار نیز از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار فعال در هر زمینه ای در کشور اتریش محدودیتی ندارد.
 • نکته تکمیلی ۲- فرد میتواند در بازار سهام اروپا نیز سرمایه گذاری کند و یا ملک خریداری نموده و اجاره دهد و یا حتی به عنوان سرمایه گذار یک بزینس آماده را خریداری کند و نیز مدیریت نماید.
 • نکته تکمیلی ۳- اقامت یک فرد نبایستی به نظم عمومی و امنیت اجتماعی این کشور آسیب برساند. هرگونه ارتباط یا مشارکتی در فعالیت های تروریستی و خلاف امنیت و قوانین این کشور موجبات پیگرد قانونی و دیپورت فوری فرد را فراهم میسازد.
 • نکته تکمیلی ۴- برای تمدید و یا تغییر عنوان اقامت خود در کشور اتریش (از سال دوم به بعد) باید سه ماه قبل از انقضا اقامت خود، برای تمدید آن درخواست دهید و تا زمانی که در مورد درخواست شما برای صدور اقامت جدید تصمیمی گرفته نشده‌ باشد، اقامت شما قانونی میباشد. حتی اگر مجوز اقامت فعلی شما در این مدت منقضی شود.
 • نکته تکمیلی ۵- اعضای خانواده درجه یک محققان دارای مجوز کار یا قرارداد پژوهشگری می توانند برای کارت ویژه  قرمز-سفید-قرمز اتریش درخواست بدهند.
 • نکته تکمیلی ۶- اصولا درخواست های ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی در صورت تکمیل بودن مدارک، ریجکتی ندارد.

عوامل رایج و کلی ریجکتی ویزا عبارتند از :

 • ناقص بودن و یا ناکافی بودن مدارک ارایه شده
 •  درج و نوشتن اطلاعات نادرست در تکمیل فرم ها
 • عدم ارایه مدارک مالی مناسب جهت مهاجرت و اقامت
امتیازات و ویژگی های ویزای هنرمندان اتریش
 • تمدید آسان ویزا: فرد باید حداکثر یک ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا خود، به اداره اقامت مراجعه و درخواست تمدید ویزا نماید. بدیهی ست هرچقدر که پروسه درخواست تمدید ویزا شما به طول بیانجامد، اقامت شما در  اتریش قانونی است، حتی اگر ویزا فعلی شما منقضی شده باشد.
 • محققانی که دو سال ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی را اخذ کرده اند می توانند برای اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش اقدام نمایند. این مجوز به آنها امکان دسترسی نامحدود به بازار کار را می دهد.
 • محققانی که کار تحقیقاتی خود را به پایان رسانده اند، برای جستجوی شغل یا راه اندازی کسب و کار، اقامت آنها برای ۱۲ ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد.
 • محققان پس از یک دوره اقامت پنج ساله در اتریش می توانند اقامت طولانی مدت – اتحادیه اروپا “Daueraufenthalt – EU” را دریافت نمایند .

مطلب پایانی

ویزا پژوهشی و فرصت های مطالعاتی، فرصتی بسیار مناسب برای مطالعه دانش روز و شناخت جدیدترین تجهیزات و تحولات علمی دنیا میباشد. این فرصت عالی امکان تکمیل و ثبت اختراع، انتشار مقاله و شرکت در مسابقه های علمی و شرکت در کنفرانس های علمی بین المللی به همراه بهترین اساتید دانشگاه های اتریش را برای محقق فراهم میسازد.

نتیجه گیری

 • فرصتی بسیار مناسب برای مهاجرت به همراه آینده کاری مطمئن
 • صدور ویزا همراه برای اعضای خانواده درجه یک
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس اتریش
 • سریع بودن پروسه و اخذ ویزا برای اقامت در حوزه شنگن
 • درخواست اقامت دایم بعد از پنج سال زندگی در اتریش
 • امکان سرمایه گذاری و اخذ قرارداد های تجاری، خرید ملک و اجاره یا فروش آن

آموزش قدم به قدم درخواست آنلاین ویزا پژوهشی اتریش   تیم مای ویزا پلاس به همراه مشاوره و پیشتیبانی کاملا رایگان، برای اولین بار به عنوان مبتکر مهاجرت بدون واسطه ، هزینه های مهاجرت شما عزیزان را تا حدود ۵۰ برابر کاهش داده است و مهمتر از آنکه شما خود، امورات خود را در دست خواهید گرفت و مستقیما و بدون هیچ گونه واسطه ای با اداره اقامت در ارتباط خواهید بود.

وکلای تیم مای ویزا پلاس همه روزه برای انجام امورات حقوقی، بانکی و دفترخانه، در بیش از ۲۵ کشور دنیا پذیرای شما خواهند بود.

محصول ما

ما را دنبال کنید