مقاله لاتاری اتریش

Niederlassungsbewilligung – ausgenommen Erwerbstätigkeit

لاتاری اتریش یا خودحمایتی اتریش و یا اقامت اتریش از طریق تمکن مالی
تمام نام های بالا به یک نوع ویزا اشاره دارند. تکمیل مدارک مورد نیاز و کمی شانس میتوانند شما را مستقیما و بدون هیچ گونه بروکراسی اداری و شرایط پیچیده، شهروند کشور اتریش کنند.
پاسپورت کشور اتریش یکی از گران ترین پاسپورت های دنیا محسوب می شود. چنانچه شما قصد خرید پاسپورت اتریش را داشته باشید، باید مبلغ ۲۴ میلیون یورو در کشور اتریش سرمایه گذاری کنید و سپس پاسپورت و شهروندی اتریش را دریافت میکنید. ( با نرخ یورو ۲۵ هزار تومان میشود معادل ۶۰۰ میلیارد تومان)
بنابراین در صورتی که شما موفق به دریافت لاتاری اتریش شوید، بدون پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان، شهروندی اتریش را دریافت خواهید کرد. پس ارزش آنرا دارد که این روش را امتحان کنید.                                            منبع:  روزنامه Die Presse 

توجه فرمایید تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای تیم مای ویزا پلاس تهیه و ترجمه شده است و از نوشتن هرگونه مطالب اضافی و بی فایده خود داری شده است. آنچه را که شما نیاز دارید در این مقاله خواهید یافت.

تعریف و بررسی لاتاری اتریش-خود حمایتی و یا اقامت اتریش از طریق تمکن مالی  Update 2020

شاید این سوال پیش بیاید چرا این نوع ویزا به نام های متفاوتی شناخته میشود؛
ترجمه تحت اللفظی نام آلمانی این ویزا میشود: مجوز اقامت – بدون اشتغال
اینکه برای این ویزا در زبان فارسی نام های دیگری درنظر گرفته میشود، برگرفته از ویژگی های این نوع ویزا است. بطور مثال به آن گفته میشود ویزا خود حمایتی: چونکه فرد بایستی هزینه زندگی خود و خانواده خود را از قبل تهیه کرده باشد و یا در کشور دیگری غیر از اتریش منبع درامد فعال داشته باشد و فرد، خود حامی و ساپورتر خود و خانواده است و یا اقامت از طریق تمکن مالی: به این دلیل است چون فرد قبل از دریافت اقامت، باید ثابت کند مشکلی از بابت پرداخت هزینه های خود و خانواده در کشور اتریش ندارد و به آن لاتاری اتریش گفته میشود: چونکه همانند لاتاری آمریکا، مدارک شما از سوی دولت اتریش بررسی میشود و برای بهترین کیس ها اجازه اقامت صادر میشود و شخص میتواند همراه خانواده درجه یک خود درکشور اتریش زندگی کند. نام دیگری نیز برای این ویزا از جانب اداره اقامت اتریش استفاده شده و آن نیز ویزا سهمیه ای-خصوصی میباشد. بنابراین هر کجا با نام های فوق برخورد کردید، همگی به یک نوع ویزا اشاره دارند و یک معنی میدهند.

درصورت آمادگی و اقدام برای این نوع ویزا لطفا به قسمت انواع ویزا ، اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش مراجعه نمایید.
قدم به قدم نحوه درخواست این نوع ویزا با روشی بسیار ساده برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

مای ویزا پلاس مبتکر مهاجرت بدون واسطه

چنانچه بعد از مطالعه این صفحه، سوالی در خصوص اقامت خود حمایتی اتریش / لاتاری اتریش داشتید، مشاورین مای ویزا پلاس همه روزه بطور رایگان پاسخگو شما خواهند بود.

مشاوره رایگان
شرایط کلی و لازمه های درخواست اقامت خود حمایتی/لاتاری اتریش

– تمکن مالی
فرد بایستی مدارک کافی برای اثبات داشتن درامد و وضعیت مالی مستمر خود داشته باشد. بطور مثال فیش حقوقی رسمی به همراه بیمه، گواهی بازنشستگی، سند ملکی و یا حساب بانکی(پول نقد).
میزان مقادیر مالی در بند بعدی شرح داده شده است.

– محاسبه تمکن مالی (نرخ استاندارد برطبق قوانین کلی بیمه تامین اجتماعی سال ۲۰۲۰)
فرد متقاضی باید ثابت کند که ارقام زیر را بصورت نقدی دارد و یا میتواند بطور ماهیانه در ایران تامین کند
• افراد مجرد ۱۹۳۳٫۳۰ یورو در ماه
• افراد متعهل ۲۹۴۴ یورو در ماه
• به ازاء هر فرزند ۲۹۸٫۳۰ یورو در ماه (افراد زیر ۱۸ سال)
مثال ۱: یک فرد مجرد برای درخواست این نوع ویزا باید ثابت کند که رقم ۱۹۳۳ یورو در ماه و یا ۲۳٫۱۹۶ یورو برای یک سال را دارد یا میتواند تامین کند.
مثال ۲: چنانچه فرد به همراه همسر و دو فرزند خود قصد مهاجرت به اتریش را دارد هزینه ها برای هر ماه به شیوه زیر محاسبه میشود:
یورو در ماه برای کل خانواده ۳۵۴۰٫۶ =(فرزند دوم)۲۹۸٫۳۰+(فرزند اول)۲۹۸٫۳۰+(فرد متعهل)۲۹۴۴
در واقع فرد باید ثابت کند که مبلغ۳۵۴۰ یورو در ماه و یا ۴۲٫۴۸۷ یورو در سال برای ۴ نفر را دارد و یا قادر به تامین آن می باشد.

منبع: اداره اقامت کشور اتریش
این ارقام جزو قانون و استاندارد کشور اتریش میباشد ولی هزینه زندگی شما در اتریش بسیار کمتر از این ارقام خواهد بود وصرفا به جهت تضمین و گارانتی امورات شما می باشند. ارقام بالا براساس تمکن مالی بانک با نرخ ارز دولتی محاسبه میشوند.

– افراد بازنشسته
افراد بازنشسته میتوانند با ارایه مدرک بازنشستگی خود اقدام به درخواست این نوع ویزا نمایند.

– داشتن مدرک دیپلم و یا مدرک زبان آلمانی در سطح A1
توجه داشته باشید که سطح A1 اولین و ساده ترین سطح زبان آلمانی میباشد و مدرک زبان شما نباید بیشتر از یک سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد. ضمنا تنها اخذ مدارک زبان زیر مورد قبول میباشند :
• دیپلم زبان آلمانی اتریش ÖSD
• موسسه گوته Goethe
• ادغام فدرال اتریش ÖIF
• تست زبان telc

– سند ملکی و یا قرارداد اجاره یکساله منزل در اتریش
در این روش ویزا نیز مانند سایر انواع ویزا ، فرد برای درخواست آن ملزم به ارایه قرارداد اجاره یکساله در کشور اتریش میباشد و اجاره نامه جزو مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت میباشد.
به جهت اخذ قرارداد اجاره اتریشی، وارد بخش خرید و اجاره ملک شوید و درخواست خود را ارسال نمایید. همکاران ما در بخش املاک مای ویزا پلاس در اصراع وقت بهترین موارد را با مناسبترین قیمت ها پیشنهاد خواهند کرد.

– قرارداد بیمه اتریشی
افراد برای مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا نیاز به داشتن بیمه سلامت میباشند و این امر بخشی از قوانین اخذ ویزا میباشد. در قسمت بیمه میتوانید فرم درخواست بیمه را تکمیل نموده و بخش بیمه مای ویزا پلاس در اولین فرصت، اقدام به اخذ قرارداد بیمه با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما مینماید.
شرکت های بیمه طرف حساب ما از بزرگترین و معروف ترین ها در جهان هستند و مای ویزا پلاس گارانتی میکند که تمامی قراردادهای بیمه مورد تایید سفارت خانه قرار خواهند گرفت.

امتیازات و ویژگی های اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش

– اخذ اقامت اتریش بدون هیچ گونه بروکراسی اداری پیچیده
– صدور هم زمان ویزا برای کل اعضای خانواده درجه یک
– صدور اقامت حتی برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
– امکان خرید و سرمایه گذاری در بازار سهام، ملک و خرید شرکت
– درخواست اقامت دایم بعد از گذشت پنج سال
– نیاز نداشتن به مدرک تحصیلات دانشگاهی
– تحصیل کاملا رایگان در مدرسه و دانشگاه برای فرزندان شما
– امکان آموزش و یادگیری حرفه مورد علاقه با کیفیت بسیار بالا
– امکان ادامه تحصیل رایگان پدر و مادر
– استفاده از خدمات بیمه اتریش برای کل خانواده (بیمه بودن در اتریش اجباری ست)
– بهره‌مندی از خدمات بانکی مانند افتتاح حساب بانکی، اخذ کردیت کارد و یا ویزا کارد
– تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
– امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
– امکان اقدام به اخذ ویزای کشورهای دیگری همچون انگلیس، کانادا و آمریکا
– امکان اخذ پاسپورت اتریشی دو سال بعد از دریافت اقامت دائم در اروپا – حوزه شنگن

• نکته تکمیلی ۱- توجه فرمایید با توجه به نام این نوع اقامت، خود حمایتی، شخص در این روش اجازه اشتغال نخواهد داشت و برای انجام کسب و کار فعال در هر زمینه ای در کشور اتریش ممنوعیت دارد. بنابراین این نوع اقامت برای افرادی مناسب است که از لحاظ مالی حداقل برای پنج سال کاملا تامین باشند.
• نکته تکمیلی ۲- در اقامت خود حمایتی اتریش / لاتاری اتریش فرد اجازه راه اندازی کسب و کار ویا شرایط استخدام به عنوان یک کارمند را ندارد ولی به عنوان یک سرمایه گذار هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. این بدین معنیست که شما میتوانید در بازار سهام اروپا سرمایه گذاری کنید و یا ملک خریداری نموده و اجاره دهید و یا حتی به عنوان سرمایه گذار یک بزینس آماده را خریداری کنید.
• نکته تکمیلی ۳- پس از پذیرفته شدن مدارک شما از سوی اداره اقامت، برای شما ابتدا اقامت یکساله صادر میشود. چنانچه مشکلی از بابت مسایل مالی و قانونی نداشتید مجددا یک سال دیگر تمدید میشود و پس از اتمام سال دوم، ویزا سه ساله صادر میشود. و در نهایت بعد از دوره پنج ساله میتوانید درخواست اقامت دایم بدهید.
• نکته تکمیلی ۴- فرد متقاضی بعد از صدور ویزا بایستی هرساله ۶ ماه در سال را در اتریش حضور فیزیکی داشته باشد ولی نیازی به حضور پیوسته شخص در این مدت نیست .
• نکته تکمیلی ۵- اقامت یک فرد نبایستی به نظم عمومی و امنیت اجتماعی این کشور آسیب برساند. هرگونه ارتباط یا مشارکتی در فعالیت های تروریستی و خلاف امنیت و قوانین این کشور به قیمت از دست دادن اقامت شما تمام میشود.
• نکته تکمیلی ۶- اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش برخلاف سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه گذاری در آمریکا بسیار کم هزینه و پروسه بررسی پرونده بسیار سریع انجام می شود. از این رو میتوان آنرا مهاجرت آسان نامید.
توضیحات تکمیلی و رفع ابهام در خصوص شروط اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش
افراد متقاضی مهاجرت از طریق اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش ، برای به همراه داشتن همسر و فرزندان خود می بایست برای هریک از همراهان بطور جداگانه تمکن مالی در نظر بگیرد اما نیازی نیست برای هریک از اعضاء خانواده بطور جداگانه حساب بانکی افتتاح شود بلکه بهتر است فرد متقاضی که میبایست سرپرست خانواده نیز (پدر یا مادر) باشد، در حساب بانکی خود مبلغ مورد نیاز برای کل همراهان را سپرده کند.
رفع ابهام ۱- حساب و یا حسابهای بانکی متعلق به شما است و تمامی مبالغ باید به حساب شما واریز شود و هیچ مبلغی در کل زمان پروسه مهاجرت به حساب شخص یا موسسه واسطه ای نباید واریز گردد.
رفع ابهام ۲- فرایند افتتاح حساب کاملا عادی و مانند این است که شما میخواهید برای کسب و کار ویا امورات پرداختی شخصی خود حساب باز کنید.
رفع ابهام ۳- اصلا مهم نیست که شما چه نوع حسابی دارید. حساب جاری، قرض الحسنه و یا پس انداز
ولی اگر حسابی دارید که درامد و یا حقوق شما به آن حساب واریز میشود، بهتر است مبالغ افراد را در آن حساب واریز کنید.
رفع ابهام ۴- خصوصی و دولتی بودن بانک و یا نام بانک مهم نمی باشد
رفع ابهام ۵- ممکن است شما همین الان هم حساب جاری و یا پس اندازی داشته باشید که مبالغ مورد نیاز برای خود و بقیه افراد خانواده را تامین میکند بنابراین شما دیگر مشکلی نخواهید داشت و این شرط اقامت از طریق ویزا خود حمایتی/لاتاری اتریش را شما دارید.
رفع ابهام ۶- نحوه محاسبه مبالغ برای هر فرد در قسمت محاسبه تمکن مالی توضیح داده شده است. در اینجا با گرد کردن (رند کردن) ارقام به روشی ساده تر مثالی میزنیم:
• اگر شما مجرد هستید و درامد ماهیانه دارید باید آن را ثابت کنید و میزان درامد شما نباید کمتر از ۲۰۰۰ یورو در ماه باشد و اگر شغل ثابتی ندارید باید از طریق سپرده بانکی و یا سند ملکی ثابت کنید که مبلغ ۲۴ هزار یورو برای یک سال را دارید و یا میتوانید تامین کنید.
• اگر شما متعهل هستید و یک فرزند دارید، درامد ماهیانه شما نباید کمتر از ۳۳۰۰ یورو در ماه باشد و درصورتی که درامد ماهیانه ندارید بایستی مبلغ ۳۹٫۶۰۰ یورو را برای یکسال در حساب خود داشته باشید.
• اگر شما از همسر خود جدا شده اید و به همراه فرزند خود قصد مهاجرت دارید، به این شکل محاسبه میشود:
یورو در ماه ۲۳۰۰ = (فرزند زیر ۱۸سال)۳۰۰ یورو + (فرد مجرد)۲۰۰۰ یورو
و اگر این رقم را در ۱۲ ماه سال ضرب کنیم میشود ۲۷٫۶۰۰ یورو برای یکسال

رفع ابهام ۷- اثبات درامد ماهیانه شما میتواند از طریق فیش حقوقی، حقوق بازنشستگی، اجاره نامه ای که نشان دهد شما خانه و یا مغازه ای را اجاره داده اید و ماهیانه رقمی را دریافت میکنید، سود سپرده بانکی صورت میگیرد.
رفع ابهام ۸- فرد متعهل موظف است، تمکن مالی برای کل اعضاء خانواده ارایه دهد و نمیتواند بگوید که خانواده فعلا در ایران می مانند و قصد اقدام به صورت انفرادی دارد.
رفع ابهام ۹- برای اثبات تمکن مالی اگر حقوق ویا درامد شما به تنهایی به میزان مورد نظر نرسد میتوانید آنرا ترکیب کنید. بطور مثال شما میتوانید فیش حقوقی خود به همراه قرارداد سپرده ای که از طریق آن سود بانکی میگیرید و یا قرارداد اجاره ملکی که از طریق آن اجاره دریافت میکنید را با هم ارایه دهید.
• ما به شما پیشنهاد میکنیم در صورت اقدام از طریق ویزا خود حمایتی/لاتاری اتریش در بخش آماده سازی مدارک مورد نیاز، مدارک درامدی، قراردادهای دولتی و خصوصی، فیش حقوقی و سند های ملکی خود را به جهت تضمین تامین امورات زندگی خود در اتریش ترجمه کنید. ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند نیز کافی است.
رفع ابهام ۱۰- خرید و سرمایه گذاری سهام و ارز های دیجیتال(بیت کوین) نمیتوانند به شما کمکی بکنند.
رفع ابهام ۱۱- فراموش نکنید اگر شما سپرده بانکی دارید باید مدارک کافی برای چگونگی بدست آوردن آن را نیز به سفارت ارایه دهید اما نیاز به ترجمه آن نیست. بطور مثال مدارک خرید و فروش املاک، قراردادهای پیمانکاری، ارث و …

موانع اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش

پیشنهاد میشود چنانچه یکی از موارد زیر شامل حال شما میشود، اقدام به اقامت از طریق خود حمایتی نکنید
• چنانچه فرد ممنوعیت سکونت مستقیم در اتریش را داشته باشد.
• دارای سابقه منفی در اتحادیه اروپا یا سوئیس باشد.
• پس از انجام پروسه اقامت، اقدامی خلاف قوانین اتریش انجام دهد.
• از طریق ازدواج با شهروند اتریشی دارای اقامت اتریش بوده و یا در اتریش اشتغال داشته باشد.
• در صورتی که فرد سابقه اقامت در اتریش بیشتر از مدت زمان مجاز را داشته باشد.
• اگر فرد به صورت غیرقانونی وارد خاک اتریش شده و یا در یک سال گذشته از سوی مراجع قانونی تحت مجازات قرار گرفته باشد.

نتیجه گیری

• صدور ویزا برای تمام اعضای خانواده هم زمان صورت میگیرد
• سریع بودن پروسه مهاجرت به گونه ایست که روند آن را به یک سوم روش های مشابه مهاجرتی کاهش داده
• ارزان بودن این روش در مقایسه با روشهای مشابه مهاجرت
• با اخذ اقامت تمکن مالی اتریش، دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست

مطلب پایانی

اقامت خودحمایتی اتریش یکی از ارزان ترین و سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا ست و به همین دلیل بسیار محبوب است و متقاضیان بسیاری در بین مردم دنیا دارد. در این روش که از بهترین راه های مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت دائم است، ملزم به پرداخت هزینه بسیار کمتری هستید. بر خلاف بسیاری دیگر از شیوه های اقامتی که امکان به همراه بردن خانواده برای شما وجود ندارد، با دریافت اقامت تمکن مالی اتریش می توانید اعضای خانواده را با خود به همراه ببرید.

آموزش قدم به قدم درخواست آنلاین اقامت خود حمایتی / لاتاری اتریش تیم مای ویزا پلاس به همراه مشاوره و پیشتیبانی کاملا رایگان، برای اولین بار به عنوان مبتکر مهاجرت بدون واسطه ، هزینه های مهاجرت شما عزیزان را تا حدود ۵۰ برابر کاهش داده است و مهمتر از آنکه شما خود، امورات خود را در دست خواهید گرفت و مستقیما و بدون هیچ گونه واسطه ای با اداره اقامت در ارتباط خواهید بود.
وکلای ما به جهت پیگیری های پروسه بررسی پرونده و رفع نقصی مدارک، بهترین و قوی ترین حامی شما خواهند بود.
برای انجام امورات حقوقی، بانکی و دفترخانه نیز، وکلای تیم مای ویزا پلاس در بیش از ۲۵ کشور دنیا همه روزه پذیرای شما خواهند بود.