مقاله  ویزای کار و جستجو کار کشور اتریش

Blau Karte EU / Besonders Hochqualifizierte – Arbeitssuche

اخذ ویزا کار و مهاجرت کاری، یکی از مهمترین و پرتقاضا ترین روش های مهاجرت به خارج میباشد. تا چند سال پیش به دلیل حجم پایین تقاضا افراد میتوانستند پس از فارغ التحصیلی و یادگیری زبان درخواست ویزا نمایند و در شغل مورد نظر و در کشور دلخواه خود مشغول به کار شوند. اما اکنون تنها افراد متخصص با داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی A1 (پایین ترین سطح زبان آلمانی) می توانند برای دریافت دعوتنامه کاری از شرکت های اتریشی اقدام نمایند. معمولا بسیاری این نوع ویزا را پیچیده و سخت میخوانند. لازم به ذکر است  در پکیج مهاجرت بی واسطه قدم به قدم درخواست ویزا از طریق ویزا کار و جستجو کار با روشی بسیار ساده توضیح داده شده و فرم های روادید به همراه راهنما و نحوه درخواست وقت مصاحبه سفارت نیز قابل دسترس می باشند. برای آشنایی با شرایط استخدام و کاریابی در اروپا به قسمت استخدام در منوی اصلی سایت مراجعه نمایید.

توجه فرمایید تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای تیم مای ویزا پلاس تهیه و ترجمه شده است و از نوشتن هرگونه مطالب اضافی و بی فایده خود داری شده است. آنچه را که شما نیاز دارید در این مقاله خواهید یافت.

تعریف و بررسی ویزا کار و جستجو کار اتریش  Update 2020

اخذ ویزای کاری اتریش به دو طریق امکان پذیر است:

 • ویزای کار

در این نوع ویزا فرد ملزم به ارایه دعوتامه کاری از سوی شرکت اتریشی به سفارت میباشد.

 • ویزای جستجوی کار

این نوع ویزا چنانچه فرد تمایل به جستجوی کار به صورت حضوری در کشور اتریش را داشته باشد، درصورت داشتن شرایط و امتیاز کافی، صادر میشود.

توانایی خاص Besonders Hochqualifizierte 

 کارت آبی اتحادیه اروپا Blau Karte EU 

هردو ویزا فوق به یک نوع ویزا کار اشاره دارد اما با کمی تفاوت. روش های درخواست ویزا هر دو نیز بسیار مشابه میباشد. همانطور که از نام آن پیداست، فرد بایستی دارای توانایی و تخصص منحصر به فرد به همراه پایان تحصیلات آکادمیک در همان رشته باشد تا بتواند کارفرمای اتریشی و اداره اقامت را مجاب به تایید و صدور ویزا نماید. بدین صورت که متقاضی بایستی در رشته های شغلی که همه ساله از سوی دولت کشور اتریش به عنوان نیازمندیهای شغلی این کشور معرفی میشوند، تخصص و تحصیلات داشته باشد. درخواست ویزا کاری زمانی امکان پذیر است که فرد معرفی نامه و دعوتنامه رسمی از کارفرمای اتریشی را دریافت کرده باشد.

ویزای جستجو کار Arbeitssuche

به جهت درخواست ویزای جستجوی کار، شخص باید مهارت ها و صلاحیت لازم برای رسیدن به امتیاز مورد تایید اداره کار اتریش طبق جدول امتیاز دهی دولت اتریش را جهت اخذ ویزا داشته باشد.  نحوه درخواست  ویزا کار اتریش و ویزا جستجو کار به صورت قدم به قدم به همراه تمامی شرایط جدول امتیاز دهی توضیح داده شده است.

درصورت اقدام این نوع ویزا به قسمت ویزا کار اتریش مراجعه نمایید.
قدم به قدم نحوه درخواست این نوع ویزا با روشی بسیار ساده برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

مای ویزا پلاس مبتکر مهاجرت بدون واسطه

چنانچه بعد از مطالعه این صفحه، سوالی در خصوص اقامت دانشجویی اتریش داشتید، مشاورین مای ویزا پلاس همه روزه بطور رایگان پاسخگو شما خواهند بود.

مشاوره رایگان
شرایط کلی و بررسی مهمترین مدارک موردنیاز ویزا کار و ویزا جستجو کار اتریش
 • مدرک اصلی مهاجرت

ویزا کار: برای درخواست ویزا کار باید دعوتنامه کاری شما صادر شده باشد و سپس میتوانید به همراه سایر مدارک درخواست ویزا کار نمایید. برای دریافت دعوتنامه کاری کافیست که شرکت مورد نظر خود را در حوزه فعالیت خود پیدا کنید و از طریق ایمیل رزومه و مدارک خود را ارسال نمایید تا پس از احراز شرایط برای شما قرار مصاحبه صادر شود.

ویزا جستجو کار: تنها تفاوت این ویزا در این است که شما تمامی مدارک خود را (طبق جدول امتیاز دهی) به جای ارسال به شرکت اتریشی، به اداره اقامت ارسال نموده و پس از موافقت برای شما ویزای شش ماهه صادر میشود تا فرد خود به صورت حضوری جویای کار شود.

 • فرم درخواست روادید

برای دانلود فرم و راهنمای ویزا کار اتریش به صفحه ویزا کار اتریش و ویزا جستجو کار مراجعه نمایید.

 • مدارک پابان تحصیلات دانشگاه، سوابق شغلی، رزومه، انگیزه نامه و مدارک ثبت اختراع و مقام های بین المللی(در صورت موجود)
 • سند ملکی و یا قرارداد اجاره یکساله منزل در اتریش

در این روش ویزا نیز مانند سایر انواع ویزا ، فرد برای درخواست آن ملزم به ارایه قرارداد اجاره یکساله در کشور اتریش میباشد و اجاره نامه جزو مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت میباشد.
به جهت اخذ قرارداد اجاره اتریشی، وارد بخش خرید و اجاره ملک شوید و درخواست خود را ارسال نمایید. همکاران ما در بخش املاک مای ویزا پلاس در اصراع وقت بهترین موارد را با مناسبترین قیمت ها پیشنهاد خواهند کرد.

 • بیمه نامه اتریشی

افراد برای مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا نیاز به داشتن بیمه سلامت میباشند و این امر بخشی از قوانین اخذ ویزا میباشد. در قسمت بیمه میتوانید فرم درخواست بیمه را تکمیل نموده و بخش بیمه مای ویزا پلاس در اولین فرصت، اقدام به اخذ قرارداد بیمه با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما مینماید.
شرکت های بیمه طرف حساب ما از بزرگترین و معروف ترین ها در جهان هستند و مای ویزا پلاس گارانتی میکند که تمامی قراردادهای بیمه مورد تایید سفارت خانه ها قرار خواهند گرفت.

 • مدارکی دال بر تأمین مخارج زندگی

فرد بایستی مدارک کافی برای اثبات داشتن درامد و وضعیت مالی مستمر خود داشته باشد. بطور مثال فیش حقوقی رسمی به همراه بیمه، گواهی بازنشستگی، سند ملکی و یا حساب بانکی(پول نقد).

 • مدرک زبان آلمانی سطح A1 

سطح A2 دومین سطح زبان آلمانی میباشد و مدرک زبان شما نباید بیشتر از یک سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد. مدارک زبان مورد تایید سفارت و دانشگاه عبارتند از :
• دیپلم زبان آلمانی اتریش ÖSD
• موسسه گوته Goethe
• ادغام فدرال اتریش ÖIF
• تست زبان telc

برای دریافت لیست کلی مدارک مورد نیاز و آموزش قدم به قدم نحوه درخواست ویزا، به صفحه ویزا کار اتریش و ویزا جستجو کار مراجعه نمایید

 • مدرک زبان انگلیسی سطح A1
رفع ابهام و توضیحات تکمیلی درخواست ویزا کار و جستجو کار اتریش

رفع ابهام

افراد متقاضی ویزا کار و جستجو کار اتریش، برای به همراه داشتن همسر و فرزندان خود می بایست برای هریک از همراهان بطور جداگانه درخواست مصاحبه و تمکن مالی در نظر بگیرد. در هر دو مورد ویزا کار و جستجو کار اتریش (پس از استخدام) برای فرد و خانواده درجه یک او بطور همزمان ویزا صادر میشود.

رفع ابهام ۱- حساب و یا پرینت بانکی متعلق به شما است و هیچ مبلغی در کل پروسه به حساب شخص یا موسسه واسطه ای نباید واریز گردد.

رفع ابهام ۲- اگر حسابی دارید که درامد و یا حقوق شما به آن حساب واریز میشود، بهتر است آن حساب را معرفی نمایید. 

رفع ابهام ۳- برای درخواست ویزا کار و جستجو کار اتریش نیاز به ارایه حداقل مدرک زبان A1 میباشد.

رفع ابهام ۴- اثبات توان مالی شما میتواند از طریق فیش حقوقی، اجاره نامه ای که نشان دهد شما خانه و یا مغازه ای را اجاره داده اید و ماهیانه رقمی را دریافت میکنید، سود سپرده بانکی صورت میگیرد.

رفع ابهام ۵- فرد متعهل موظف است، تمکن مالی برای کل اعضاء خانواده ارایه دهد

رفع ابهام ۶- فراموش نکنید اگر شما سپرده بانکی دارید باید مدارک کافی برای چگونگی بدست آوردن آن را نیز به سفارت ارایه دهید اما نیاز به ترجمه آن نیست. بطور مثال مدارک خرید و فروش املاک، قراردادهای پیمانکاری، ارث و …

نکات تکمیلی

اخذ ویزا کار یکی از امن ترین روش های مهاجرت است که فرد با تضمین کار و درامد وارد کشوری خارجی میشود و زندگی جدیدی را آغاز میکند

 • نکته تکمیلی ۱- شخص در این روش درخصوص اشتغال به عنوان کارمند و به عنوان سرمایه گذار یا از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار فعال در هر زمینه ای در کشور اتریش محدودیتی ندارد.
 • نکته تکمیلی ۲- فرد میتواند در بازار سهام اروپا سرمایه گذاری کنید و یا ملک خریداری نموده و اجاره دهید و یا حتی به عنوان سرمایه گذار یک بزینس آماده را خریداری کند و نیز مدیریت نماید.
 • نکته تکمیلی ۳- اقامت یک فرد نبایستی به نظم عمومی و امنیت اجتماعی این کشور آسیب برساند. هرگونه ارتباط یا مشارکتی در فعالیت های تروریستی و خلاف امنیت و قوانین این کشور موجبات پیگرد قانونی و دیپورت فوری فرد را فراهم میسازد.
 • نکته تکمیلی ۴- مخالفت و یا ریجکت شدن ویزا از جانب سفارت امر عجیبی نیست و عموما فرد فرصت اعتراض و دفاع خواهد داشت. درصورت مخالفت با ویزا کار و جستجو کار اتریش، سفارت از طریق نامه رسمی فرد را از دلایل ریجکتی خود مطلع می سازد. شما میتوانید با داشتن آن نامه به مخالفت با ویزا کار و جستجو کار اتریش خود اعتراض کنید.

عوامل رایج و کلی ریجکتی ویزا عبارتند از :

 • قانع نشدن و عدم اطمینان افسر ویزا به هدف فرد از مهاجرت به اتریش
 • ناقص بودن و یا ناکافی بودن مدارک ارایه شده
 •  درج و نوشتن اطلاعات نادرست در تکمیل فرم ها
 • عدم ارایه مدارک مالی مناسب جهت مهاجرت و اقامت
امتیازات و ویژگی های ویزای کار و جستجوی کار اتریش 
 • صدور ویزا دوساله و امکان تمدید آن به سه ساله
 • امکان تحصیل و گذراندن دوره تخصصی همزمان با کار
 • دریافت حقوق و مزایای عالی برای زندگی
 • دریافت اقامت دایم پس از پنج سال اشتغال و  زندگی در اروپا
 • تحصیل رایگان فرزندان در اتریش
مطلب پایانی 

یرای درخواست ویزا کار و جستجو کار یا کارت قرمز – سفید –  قرمز اتریش (Red-White-Red card) سفارت اتریش، در خواست و مدارک شما را به اداره کار اتریش AMS ارسال میکند، تا شرایط شما یرای کار در اتریش محرز شود. اگر تمام الزامات را داشته باشید، اداره کار اتریش، تاییدیه ای به اداره اقامت ارسال می کند که بعد از آن کارت  قرمز – سفید –  قرمز  مشروط بر ارایه صحیح سایر مدارک به سفارت، صادر می شود.

نتیجه گیری

 • صدور همزمان ویزا برای تمام اعضای خانواده درجه یک
 • امنیت شغلی و خانوادگی و اخذ اقامت بلند مدت در حوزه شنگن
 • امکان سرمایه گذاری و اخذ قرارداد های تجاری، خرید ملک و اجاره یا فروش آن

آموزش قدم به قدم درخواست آنلاین ویزا کار اتریش و ویزا جستجو کار تیم مای ویزا پلاس به همراه مشاوره و پیشتیبانی کاملا رایگان، برای اولین بار به عنوان مبتکر مهاجرت بدون واسطه ، هزینه های مهاجرت شما عزیزان را تا حدود ۵۰ برابر کاهش داده است و مهمتر از آنکه شما خود، امورات خود را در دست خواهید گرفت و مستقیما و بدون هیچ گونه واسطه ای با اداره اقامت در ارتباط خواهید بود.

وکلای تیم مای ویزا پلاس همه روزه برای انجام امورات حقوقی، بانکی و دفترخانه، در بیش از ۲۵ کشور دنیا پذیرای شما خواهند بود.

محصول ما

ما را دنبال کنید